За що образили народну артистку з Закарпаття

За що образили народну артистку з Закарпаття

БАЛОГЛітній вік для всіх народів є знаком для почесного ставлення до його носія. Тільки не в нас. Приведемо спочатку лист народної артистки України Клари Балог до Героя України і голови Національної хореографічної Спілки України Мирослава Вантуха:
«Шановний Мирославе Михайловичу! Ви добре знаєте мене і мої заслуги перед Закарпатською областю і українським народом. Не втішаюся самовдоволено ними, але дивуюся, що на чужині, в Канаді скажімо, з більшою активністю сприйняли в липні нинішнього року моє 85-річчя і 68 років перебування на роботі в Заслуженому академічному Закарпатському народному хорі (листа з тих країв докладаю до цього звернення), ніж у нас, у прикордонній області України. Тут вирішили, викликавши обурення в народі, що, мовляв, Кларі Балог досить відзнак і чисто формально прореагували на цю подію. І справа, зауважу, не в моєму особистому гніві, задоволенні амбіцій літньої людини, а чисто в питанні необхідності державницького підходу до питань культури і мистецтва, акценті на їх вагомій ролі у вихованні українського народу. Але і управління культури, і крайове керівництво вирішило бути епізодичними статистами при відзначенні подібних подій, постановили за потрібне відбувати їх коротко і швидко, щоб це не завадило переслідувати, очевидно, свої особисті матеріальні інтереси.
Це дуже шкодить нашому народу, заважає якісно розвиватися державі. Давайте припинимо це спочатку на рівні Закарпаття, а потім і всієї України. Це – наш патріотичний обов’язок!»
Подібний лист надійшов і Героєві Україні, голові Національної Всеукраїнської музичної Спілки Анатолію Авдієвському.
І що ж? Були привітання, епізодичні букети й сувеніри, але відзначення знакової події з участю широкої закарпатської громадськості так і не відбулося. Так і не вручили там і грамоти Національної Всеукраїнської музичної Спілки, підписаної Головою Спілки, Героєм України, народним артистом України, академіком А.Авдієвським 17 липня ц.р., адресованої нашій землячці «за вагомий особистий внесок у справу розвитку національної української культури, високопрофесійну плідну творчу діяльність і знакові яскраві звершення на ниві професійного хореографічного мистецтва, прогресивне подвижництво та громадський подвиг у відстоюванні і репрезентації у світовому просторі високих ідеалів українського народу та з нагоди 85-річчя від дня народження».
Це, думається, ганьба для відповідних владних постатей. Вони цим нехтуванням справжньої дочки українського народу спаплюжили не її честь, а свою.
Василь ЗУБАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.