За провокацію ромський журналіст Горват отримав 10 тисяч доларів?

За провокацію ромський журналіст Горват отримав 10 тисяч доларів?

Інформація окремих лояльних до супермаркету “Барва” сайтів про начебто “інформаційнний вибух” у вигляді тиску голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди на ромського журналіста Мирослава Горвата виявився звичайною, добре організованою, провокацією. Штаб цієї мережі продуктових магазинів навіть не намагався заховати “кінці у воду” у цій історії.

Почалося усе з листа такого собі Евгена Міцянки (Yevhen Mitsyanka) у соціальній мережі Фейсбук, який розповів слізну історію свого друга Мирослава Горвата (Мирослав Горват). Зокрема повідомлялося, що “мого друга, порядну, чесну і скромну людину” губернатор краю начебто пообіцяв “викинути з роботи” за “невеличке інтерв’ю у спецвипуску газети “Новини Закарпаття”.

Ніхто з журналістів цих лояльних до супермаркету  “Барва” сайтів навіть не спробував взяти до рук цю газету, вникнути у зміст статті чи бува зателефонувати і взяти коментар у самого пана Горвата. А для чого, якщо в Україні можна так просто облити брудом будь-яку людини і при цьому залишитися непокараним? Та й мета цієї провокації була іншою…

Жодної критики на адресу ані обласної влади, ані особисто закарпатського губернатора. Нічого такого у статті немає, за що можна Мирославу Горвату погрожувати звільненням з роботи.

Виявилося, що  Євген Міцянка є активістом партії “Єдиний центр”. Про що свідчить його сторінка у Фейсбуці. Вона переповнена різними статтями про Балогу і Смоланку. Очевидно, що людина ретельно слідкує за кожним рухом своїх патронів.

Не менш цікаво було ознайомитися зі сторінкою Мирослава Горвата у цій соціальній мережі. Здивуються ті, хто весь час уважно стежив за роботою пана Горвата і хто вважав цю людину далеко аполітичною. Ось лише кілька прикладів:

Зв’язок – очевидний. Мирослав Горват не лише розміщує на своїй сторінці посилання на статті з кандидатом Смоланкою, але й пробує переконати друзів у своїй позиції. Дивно, але усі ці переконання починають свій відлік лише з 6 вересня. До цього часу ані Смоланка, ані ЄЦ, ані супермаркет “Барва” пана Горвата не цікавили ЗОВСІМ.

Але і це ще не все. 7 вересня – тобто наступного дня, Мирослав нагадує Віктору Балозі про зустріч, заплановану на суботу 8 вересня. Пересвідчитись у цьому можна, відвідавши сторінку Віктора Балоги.

А розпочалося усе 3 вересня, коли нагадаємо, Мирослав Горват ще не проявляв жодної політичної активності щодо кандидатів від супермаркету “Барва”.

Збіг обставин? Навряд. Хронологія подій показує чіткий початок “вербування” Мирослава Горвата мукачівським кланом.

Цікаво, що на сторінці Горвата ці дописи чомусь відсутні. Збереглися вони лише на сторінці Віктора Балоги.

Джерела у штабі “Єдиного Центру” підтвердили факт зустрічі Балоги і Горвата. Розмова йшла про підтримку ромською громадою Ужгорода кандидата Смоланки. В якості авансу Мирослав Горват отримав від куратора Закарпатської області 10 тисяч американських доларів. Ще 30 тисяч Горвату пообіцяли дати після виборів.

Планувалося 26 вересня, усе ще діючий міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога, у притаманному йому в останній місяць критичному стилі, прокоментує ситуацію з утисками свободи слова на Закарпатті, продемонструвавши недемократичність обласної влади.

Усе інше, в тому числі й ця провокація проти голови Закарпатської ОДА – справа техніки, досвіду ж не бракує, грошей, як бачимо також…

От тільки чи зможе після усього цього Мирослав Горват дивитися простим ромам в очі? Адже Олександр Ледида особисто домовлявся з ректорами найбільших закарпатських університетів щодо надання пільгових місць представникам ромського населення – аби ті максимально адаптувалися до реалій життя. Можна ще згадати зусилля обласної влади щодо видачі паспортів ромам, аби ті мали можливість влаштовуватися на роботу. Про медичні обстеження в таборах, забезпечення людей питною водою і т.д.

Але ж гроші не пахнуть, пане Горвате?

Мирослав Куберка

karpatnews.in.ua


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.