За побиття громадянина іршавським міліціянтам дали термін

кийок30 січня 2014 року завершилося судове провадження у справі побиття міліціянтами мешканця Іршави Івана Лелітки, яке тривало цілий рік. Іршавський районний суд визнав винними двох працівників Іршавського РВ УМВС у скоєнні злочину, проти третього міліціянта порушено кримінальну справу за неправдиві свідчення. За словами постраждалого Лелітки, справу щодо свавілля міліціянтів вдалося виграти завдяки широкому розголосу Іршавською районною організацією Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та постійному контролю націоналістів за перебігом судового процесу.

Співробітникові міліції Олександру Трикуру суд визначив покарання у вигляді позбавлення волі на 1 рік умовно та позбавлення права займати державні посади протягом 2 років. Також суд зобов’язав Трикура виплатити державі штраф у розмірі 8 500 грн. Ще один міліціянт, Іван Поляк, дістав за вироком суду позбавлення права займати державні посади терміном на 2 роки. На третього фігуранта справи, Михайла Вашкебу, відкрито кримінальну справу за дачу завідомо неправдивих свідчень. До слова, обвинувачені своєї вини у суді так і не визнали.

Нагадаємо, що 21 січня 2013 року мешканця Іршави Івана Лелітку жорстоко побили та незаконно затримали троє працівників Іршавського РВ УМВС України. Постраждалий неодноразово звертався до міської прокуратури, проте вона всяко намагалася загальмувати розгляд справи. Після звернення до прокуратури Закарпатської области на Івана Лелітку знову було скоєно розбійний напад за участи одного з працівників міліції, який брав участь у побитті чоловіка 21 січня.

У лютому 2013 року у справу втрутилася Закарпатська обласна організація ВО «Свобода». Зокрема, в обласну прокуратуру був відправлений депутатський запит народного депутата Валерія Чернякова. Активісти Іршавської районної організації ВО «Свобода» пікетували Іршавський суд та брали участь у кількох судових засіданнях.

Сам Іван Лелітка заявляє, що виграти справу йому вдалося тільки завдяки широкому розголосу. «Міліціянти неодноразово погрожувала мені, намагалися заплатити гроші, аби я тільки забрав заяву з прокуратури. Однак для мене ця справа була принциповою. Мені не потрібні були ані грошові відшкодування від них, тому штраф правоохоронець виплачуватиме у державну скарбницю, ані їхнє реальне ув’язнення, бо вони теж мають сім’ї. Головне, чого я домагався, – відсторонення правоохоронців від служби», – зазначив після суду Іван Лелітка.

Інформує прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *