За останні два роки майже 9 тисяч українців отримали угорський паспорт (ДОКУМЕНТ)

Точне число складає 8 783. Україна посідає 3 місце у рейтингу за кількістю виданих паспортів.
Майже 9 тисяч українця отримали громадянство Угорщини за останні два роки ДОКУМЕНТ

З дозволу міністра юстиції Угорщини Тібора Наврачича нещодавно було оприлюднено громадськості кількість громадян різних країн, які отримали громадянство Угорщини за спрощеною системою.

Це було зроблено на письмовий запит Яноша Волнера, заступника голови парламентської фракції партії Jobbik.

Перша колонка таблиці – кількість заявок на отримання громадянства від одиноких громадян та різних сімей, друга – включає в себе також дітей заявників, які теж отримали громадянство Угорщини.

паспорт уЗа повідомленням газети Népszabadság, з посиланням на офіційні дані, за минулі два роки було подано понад 360 000 заяв про надання громадянства Угорщини за спрощеною процедурою від жителів різних країн світу. 320 524 людини отримали угорське громадянство за 2011-2012 роки.

За словами віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолт Шем’єн, лише 1,5% з усієї кількості заяв було відхилено. Переважна більшість тих, кому було відмовлено в наданні угорського громадянства, не володіють угорською. І зовсім невелику кількість відмов було зроблено з міркувань державної або національної безпеки. «Наша відповідальність полягає в тому, аби бути впевненими, що шпигунам або вкрай божевільним людям угорське громадянство не було надано», – зазначив Шем’єн.

Переважна кількість заяв на громадянство було подано з Румунії (125275), Сербії (39383) та України (8783). Із США – 1323 заяви, з Канади та Ізраїлю понад 800, з Великобританії – 1607, Росії – 196.

На диво у Словаччині знайшлося всього 157 людей, які мають угорські коріння і бажали б отримати громадянство Угорщини. Деякі угорські сайти вважають, що це результат «політики залякування» в сусідній країні, де певний час було заборонено подвійне громадянство.

Всього кілька загублених угорців знайшлося у Китаї, Кенії та Мексиці. А у В’єтнамі, Сирії та Ірані – всього по одному.

Нагадаємо, що за останні два роки тема подвійного громадянства, зокрема угорського, активно обговорюється вже на державному рівні. Її піднімають і політики, і громадськість, і СБУ.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *