За останні два роки доходи від оренди комунального майна Закарпаття зросли удвічі

           2  У середу, 10 липня, під час брифінгу з журналістами поспілкувався начальник управління з питань майна комунальної власності Віктор Лущак.

 164 об’єкти наразі перебувають в обласній комунальній власності (357 559,9 м²). З них – 27 закладів освіти, 34 медзаклади, 14 закладів культури, заклади соцзахисту, пожежні частини, об’єкти спортивної інфраструктури тощо.

– Ця  власність може  і  повинна  стати  ключовим  ресурсом  розвитку  відповідної території. Адже, до прикладу, у розвинутих європейських  країнах  прибутки  від  комунального майна  становлять від  чверті до  половини прибутків  місцевих бюджетів.

Управління з питань  майна  – єдине  управління адміністрації яке  забезпечує надходження до обласного бюджету:

– До 2011 року річні  надходження від оренди планувались на  рівні 650-700 тисяч гривень. Приблизно такими ж були і фактичні надходження. У 2011 році при плані 650 тисяч, надходження становили 742 тисячі. Вже минулоріч ця цифра досягла 1,3 мільйона. Цьогоріч за рахунок оренди надходження вже перевищили 800 тисяч гривень, – розповів Віктор Лущак.

Об’єкти комунальної власності також почали ремонтувати. Так, у 2011 році на ремонти і реконструкцію було витрачено 500 тисяч гривень, у 2012 – більше 800 тисяч, цьогоріч заплановано залучити понад 2,5 мільйони гривень. Зараз ремонтні роботи проводяться, зокрема, в аеропорту, спорткомплексі «Юність»:

– На території спорткомплексу будуть зведені ще 2 спортмайданчики, один з них з трибунами. Адже, спортшколи з тенісу та волейболу повинні мати сучасну базу для тренування – таке завдання поставив голова облдержадміністрації Олександр Ледида. У 5-ти адмінодиницях краю повинні підготувати основу для майданчиків для волейболу та баскетболу. Фінальні ж змагання з цих видів спорту відбуватимуться в обласному центрі. Також станція та платформа  «Турист»  найближчим  часом  будуть передані СДЮШОР з футболу, що впевнений, дозволить покращити тренувальну базу школи.

На запитання журналістів стосовно оренди столової, що знаходиться в будівлі адміністрації, начальник управління з питань комунального майна зазначив:

– До недавнього часу це приміщення здавалося в оренду за 300 гривень в місяць. Ми заключили новий договір і надходження до бюджету від цієї оренди зросли до понад восьми тисяч гривень за місяць.

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.