Doc.ua запис до лікаря

За добу на Закарпатті втопилося четверо людей

утопленняНа річках та озерах Закарпаття за добу 23 липня потонули четверо закарпатців, серед яких десятирічна дівчинка, пише Відділ комунікації поліції Закарпатської області.

На річці Латориця в околиці села Червоне Ужгородського району під час відпочинку на воді з батьком потонула учениця четвертого класу ЗОШ № 1 міста Чоп. Про нещасний випадок правоохоронцям повідомив чоловік, який випасав корів біля місця трагедії.

В селі Обава Мукачівського району потонув 32-річний мешканець села Чабин. Чоловік загинув у приватному озері, власник якого і повідомив про даний випадок правоохоронців.

Ще один нещасний випадок на воді трапився на річці Боржава біля села Квасово Берегівського району. Двоє чоловіків пішли купатися на рибник, один із них, 43-річний місцевий житель, поплив на середину водойми, пірнув та зник.

Слідчо-оперативна група Хустського відділу поліції виявила ще одне тіло утопленика біля річки Тиса в Хусті. Вода забрала життя 68-річного жителя села Іза.

У зв’язку з такими численними випадками утоплень поліція Закарпаття звертається до громадян з проханням дотримуватися правил поведінки на воді та не допускати купання у невідомих водоймах та без супроводу дорослих.

У сезон відпочинку поліція попереджає та нагадує про елементарні заходи безпеки.

– Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

– Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

– Купатися можна в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +20°С, повітря – не нижче +24°С.

– Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

– У воду заходити слід повільно: постояти і почекати, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні та чутливо сприймає холод.

– У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Тим, хто не вміє плавати, не варто заходити у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

– У воді варто бути не більше 15 хвилин. Не варто купатися довго, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно слід виходити з води, переодягнутися у сухий одяг, зробити декілька фізичних вправ: простих рухів, присідань або побігати.

– Ніколи не варто плавати наодинці. Не слід запливати далеко, оскільки можна не розрахувати свої сили на повернення назад. Варто навчитися плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, можна відпочити.

– Пірнати дозволяється лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

– Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

– Якщо ви стали свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу – потрібно негайно повідомити рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі не можна:

– купатися без дорослих;

– залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

– стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– купатися біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів;

– використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

– грати у воді в небезпечні ігри, а саме: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги;

– подавати неправдиві сигнали про допомогу;

– купатися у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *