З виборчих дільниць до військкомату закарпатців тягти ніхто не буде

призовОстаннім часом на території Закарпатської області з метою зриву виборчого процесу розповсюджуються чутки щодо незаконного затримання осіб чоловічої статі та примусової відправки їх для проходження служби на Сході України.

Основним посилом “цієї вигадки” є інформація, щодо можливого затримання військовозобов’язаних та юнаків призовного віку міліціонерами разом з військовими безпосередньо на дільницях для голосування.

Офіційно повідомляємо, що на підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 4 квітня 2006 року, Указу Президента України від 14 жовтня 2013 року №562/2013 “Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та звільнення в запас військовослужбовців у 2014 році”, а також Указу Президента України від 1 травня 2014 року №447/2014 “Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави” з 1 жовтня 2014 року по 30 листопада 2014 року проводиться черговий призов громадян на строкову військову службу.

З 1 жовтня дійсно розпочали роботу районні та міські призовні комісії, на яких проводиться медичний огляд призовників з метою визначення їх придатності до проходження військової служби, уточнення облікових даних щодо їх права на отримання відстрочки від призову на строкову військову службу. Жодних відправок для проходження строкової служби до лав ЗСУ на даний час не проводилось та не проводиться. Більше того, обласний призовний збірний пункт не розгортався.

Також зазначаємо, що на даний час призов військовозобов’язаних за частковою мобілізацією не проводиться.

Кожний військовозобов’язаний  має право заключити контракт для проходження військової служби, в тому числі короткостроковий на особливий період не менше 1 місяця, що на даний момент є єдиним можливим шляхом потрапити на військову службу.

Зазначаємо, що військові комісаріати Закарпатської області у своїй діяльності керуються виключно вимогами чинного законодавства. Керівництво Закарпатського обласного військового комісаріату звертається до мешканців краю в разі виявлення провокативних чуток або дій невідомих осіб, які компрометують військових в розрізі незаконного «відловлювання» призовників негайно звертатись до правоохоронних органів.

Кожен з нас повинен розуміти, що всі ці чутки спрямовані на розхитування громадської стабільності та зрив виборчого процесу на території області.

У разі виявлення вищезазначених фактів прохання терміново повідомляти органи МВС за телефоном 102.

Також надаємо телефони правоохоронних органів та обласного військового комісаріату.

УМВС – (0312) 61-25-11 (чергова частина)
СБУ – (0312) 61-31-00    (чергова частина)
Обласний військовий комісаріат – (0312) 67-20-67 (чергова частина)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *