З Київщини на Закарпаття евакуювали табун унікальних зникаючих поліських коней

Тепер вони деякий час житимуть на Хустщині у стаді екоактивіста Мішеля Якобі разом із карпатськими буйволами.

Про це йдеться у повідомленні на Фейсбуці ГО “Щербаті цуглі”, що займається відродженням та збереженням культури українського Полісся.

“Поліські коні знайомляться з карпатськими буйволами. Тепер вони в безпеці завдяки ГО “Кінний рух”, які допомогли з вивезенням, та Мішелю Якобі, що погодився розділити свій буйволячий простір із нами. Тепер на деякий час домівкою для коней стане долина біля Хусту, де ми починаємо потроху обживатися з нуля.” – йдеться у повдіомленні.

Коней евакуювали із Прибірська у Вишгородському районі на Київщині після звільнення території ЗСУ від рашистських окупантів. Село було окуповане в перший же день війни, тому дорослих коней вивезти не вдалося. Молодняк евакуювали напередодні війни. Громадським активістам, які віроджують популяцію поліських коней, вдалося зберегти генетику, адже врятували лошат від кожної з кобил із дорослого табуна, а отже проект відновлення унікальної породи поліських коней житиме.

Поліський кінь – це древня популяція аборигенних порід коней, яка ще досі іноді зустрічається у лісовій зоні Полісся, за течією річок Прип’яті, Горині та Піни. Основний район її поширення – українське і білоруське Полісся.

Зазначається, що поліський кінь є невід’ємною складовою європейської екосистеми. До одомашнення коня він був диким тарпаном, який зараз частково зберігся лише в корінних аборигенних породах, таких як: Дюльменський, Готландський кінь, коні породи Фйорд та польський коник.

Усім цим коням притаманні ознаки тарпана — розмір, будова тіла, масті: вони мають чітку темну смугу вздовж хребта, темні горизонтальні смужки на ногах, що нагадують темні смуги на ногах у зебр та іній — білі чи жовтуваті пасма в хвості або гриві.

ГО “Щербаті цуглі” – команда ентузіастів, яка зібралась навколо ідеї відродження Полісся: традиційного бортництва та поліських коней, займаються сплавами річками, еко-туризмом та кінним туризмом.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *