Ювілейний День Дунаю провели серед Тиси на баржах (ФОТО)

28 червня відбудеться виїзне засідання Ужгородського прес-клубу на традиційне святкування Дня Дунаю, який цьогоріч Україна відзначатиме на кордоні з Угорщиною – на річці Тиса, за участі високопосадовців обох країн.

28 червня на обох берегах Тиси відбувся спільний українсько-угорський День Дунаю. Свято розпочалось на баржі на Тисі між двома берегами, де вперше спеціально до свята були відкриті тимчасові пункти переходу. Саме на баржі відбулося урочисте відкриття свята почесними представниками Міжнародної комісії із захисту р.Дунай, Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства внутрішніх справ Угорщини та головами Закарпатської ОДА та області Саболч-Сотмар-Бреге.

Під час святкувань відбувся круглий стіл з транскордонної співпраці у сфері водних ресурсів, квест- вікторина для дітей «Скарби Тиси» та музичний фестиваль «З любов’ю до Тиси». Захід проходив на обох берегах Тиси одночасно х можливістю відвідати обидва береги (при наявності Шенгенськоїх візи). Це сприяло реалізації принципу «відсутності кордонів в управлінні річками», як цього вимагає Водна Рамкова Директива ЄС.

Окремим заходом в рамках Дня Дунаю. Стала урочиста передача контейнерів для роздільного збору пластику с.Галабор від незмінного партнера свята-компанії Кока-Кола Беверіджес Україна. Село Галабор стало п’ятим населеним пунктом на Закарпатті, де за підтримки компанії удосконалюється система управління відходами. У попередні роки роздільний збір сміття було запроваджено у с.Великий Бичків, с.Ясіня, с.Квасово та с.Баранинці.

Однією з найцікавіших частин дійства стало розмалювання дітьми «Тисяйської риби бажань» у формі малих рибок, паралельно проходив конкурс на найкращу легенду про неї. День Дунаю завершився символічним заходом – обміном малими «Тисяйськими рибками бажань», розмальованими угорськими та українськими дітьми.

Володимир Чіпак, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса нагадав, що свято започатковане 10 років тому. «Якість води у нас– одна з кращих у басейні річки Дунай. Про катастрофу забруднення тут не доводиться говорити, – каже Володимир Чіпак. – Традиційно наші води завжди були чисті. От щодо аспекту протипаводкового захисту, то 3 роки ми майже не здійснюємо протипаводкові заходи, оскільки немає фінансування  з бюджету. Невеликі проблеми вирішуються за рахунок коштів з обласного бюджету».

Під час Дня Дунаю відбувся також музичний фестиваль «З любов’ю до Тиси за участі місцевих танцювальних колективів. Закарпатський народний хор виконав свої найкращі композиції, спів було чути по обидва боки Тиси.

  Україна та Угорщина є сторонами Міжнародної Комісії з захисту р.Дунай. Вони взяли на себе зобов’язання охороняти річки басейну Дунаю, зокрема  і Тису. Ключовим екологічний інформаційним заходом МКЗД є День Дунаю, який проводиться щорічно одночасно в усіх країнах басейну. Цього року свято організували спільно із Закарпатською ОДА, Кока-Кола Беверіджес Україна, групою енергетичних компаній «РЕНЕР», Басейновим управлінням водних ресурсів Тиси, Верхньо-Тисяйським водним інспекторатом (Угорщина), проектом ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» та Закарпатською обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги. У цьогорічному святкуванні Дня Дунаю взяли участь близько 400 осіб з кожного боку.

дунай дунай2 дунай3 дунай4 дунай5 дунай6

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *