Як зустрічатимуть 9 травня закарпатські політсили

Завтрашній день – 9 травня в Україні очікують з хвилюванням та побоюваннями. Адже традиційні щорічні відзначення історичних подій можуть, зважаючи на останні події в Україні, закінчитися зовсім не святково. Масові заходи міська та обласна влада не проводитиме і закликає утриматися він них, натомість ветеранів обіцяють вшанувати.

Як планують відзначити 9-е травня політичні партії області та виборчі штаби кандидатів на пост президента, прокоментували представники цих організацій:
Ірина Гармасій, прес-секретар Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”: «До 9 травня ми ніколи нічого не готуємо. Натомість схиляємо голови перед усіма жертвами війни, перед пам’яттю усіх армій, у складі яких воювали українці. Ми не визнаємо Другу світову війну як перемогу, це трагічний день. Українців використали як гарматне м’ясо, бо вони воювали не за Україну, а за армії інших держав. Була, звичайно, УПА, яка потім пішла у підпілля, однак більшість українців воювали не за волю нашої країни. Щороку ми збираємося, аби схилити голови перед жертвами війни. Це дуже трагічний день. Однак, вважаємо, що ветерани заслуговують на високу повагу, бо вони стали заручниками ситуації, не від них це залежало. Люди не винні».
Михайло Качур, координатор Закарпатського обласного штабу кандидата в президенти Юлії Тимошенко: «Враховуючи ситуацію в державі, офіційних заходів не заплановано. Однак, Свято Перемоги у війні для нас залишається. Томі в індивідуальному порядку, звичайно, штаб вшанує полеглих у війні , і всі учасники виборчого процесу в області також будуть вшановувати пам’ять загиблих».
Олександр Ледида, керівник політ партії ПР у Закарпатській області: «Особисто я ніколи не був прихильником пишних парадів та гучних масових зібрань, тим більше у такі особливі дати. Тож ми не готуємо якоїсь спеціальної ходи, але я переконаний: кожен закарпатець, який хоче на знак шани та поваги до героїв війни принести квіти на Пагорб слави, відвідати могили рідних та близьких, має на це повне право. Саме так збираюся вчинити і я. Ми з родиною традиційно ходимо на Кальварію щороку у річницю перемоги, навіть наймолодших – онуків беру з собою. У нашій родині був безпосередній учасник тієї війни – брат мого батька, який був танкістом. У бою був поранений і через це лікарі ампутували йому ногу».
Володимир Шкріба, керівник секретаріату Закарпатської обласної організації ЄЦ : «Ніяких акцій до 9 травня ми проводити не будемо. Беремо участь у молебнях, поминальних заходах, але з огляду на суспільно-політичну ситуацію в країні широких акцій до 9 травня не плануємо».
Як повідомили у виборчому штабі кандидата С.Тігіпка, їхня політична сила не організовує масових заходів в області через напружену ситуацію в країні.
«Інформаційний виборчий бюлетень Ужгородського прес-клубу».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *