Виставку графіки презентували у Виноградові

Напередодні Великодня у Виноградові, в кафе «Гелена», відбулося відкриття виставки графіки молодих талановитих художниць – нашої землячки Альони Мар’ян-Стасюк та її подруги по пензлю Марії Ковач-Довганич із Хуста.

Свої творчі досягнення (загалом 45 робіт) виноградівським шанувальникам мистецтва презентували випускниці Закарпатського художнього інституту ім. Ерделі, які облюбували собі графіку не тільки як фаховий напрям, але і як спосіб вираження свого світобачення. До слова, у більш розширеному складі ця виставка дебютувала з 26 березня по 9 квітня в Ужгороді в Закарпатському музеї архітектури і побуту та отримала схвальні відгуки як у засобах масової інформації, так і в професійних мистецьких колах.

З творчістю молодих мисткинь поціновувачів мистецтва, присутніх на відкритті виставки, познайомила головний спеціаліст відділу культури РДА Олеся Нагірна. Головні акценти, притаманні їм,  – виразний художній почерк та майстерність у графіці, власне, відзначали всі, хто ділилися в той день враженнями від картин. Уже перший дотик до творчості художниць проникав у саме серце переплетенням думок, ідей та образів, втілених на графічних полотнах.

Своїми враженнями та інтерпретаціями робіт молодих художниць поділилася керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» районного центру позашкільної роботи з учнівською молоддю Марія Селехман. Звертаючись до господинь виставки, сказала: «Дякуємо вам, дівчата, за глибину ваших думок, вкладених у картини, за те, що на порозі Пасхальних свят ви розбудили й наші, приспані буденними турботами душі».

Ще багато-багато теплих слів, відгуків та побажань лунало того дня на адресу Альони та Марії. А подруги, в свою чергу, щиро дякували шанувальникам мистецтва, колегам, рідним та близьким, які підтримують їх у творчості. Їхня перша у Виноградові виставка засвідчила про вагомий і багатий творчий доробок, кожна з картин якого просто-таки дихає одухотворенням.

Користуючись нагодою, поспілкувалися з господинями виставки. Як виявилося, створювати такі графічні роботи дівчата почали зі студентських років і ось уже 6-7 років працюють на цьому поприщі. Відвідування виставок надихало на творчість, і молоді художниці й самі стали брати участь у них. Альона Мар’ян-Стасюк пробувала себе і в живописі, у вітражах, у писанкарстві, але душа більше зріднилася з графікою – хата вже вся заповнена нею (на виставці експонується тільки дещиця творчого доробку).

До слова, мисткині зв’язані міцними вузами – вони були однокурсницями, в студентські роки мешкали разом, хрестили одна в одної дітей і є першими поціновувачами та критиками картин. Наша землячка родом із Підвиноградова, наразі разом із сім’єю проживає в місті, працює директором Широківської дитячої школи мистецтв. Художниця обрала для своїх картин техніку графіки через її лаконічність та точність.

Подруги по пензлю зізналися, що виношують ще великі-великі творчі плани та задуми. Тож побажаємо їм успіхів на шляху до їх втілення, творчих злетів і наснаги!

 

Джерело:  Ганна Кобаль, Новини Виноградівщини

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *