Категорії Новини

Хто переможе на виборах мера Берегова

берегово3Виборчі перегони у закарпатському місті Берегово виходять на фінішну пряму.

2 червня у м. Берегово мають відбутися позачергові вибори міського голови – оскільки екс-мер Іштван Гайдош на парламентських виборах у жовтні 2012 року набув статусу народного депутата України за списками Партії регіонів і згідно з українським законодавством подав у відставку.
Із 29 квітня по 4 травня тривала офіційна реєстрація кандидатів на посаду міського голови. Близько двох десятків політичних сил висунули своїх кандидатів, однак реальних претендентів на перемогу можна окреслити вже на нинішньому етапі.
У першу чергу це Золтан Бабяк, який є єдиним кандидатом від ДПУУ та Партії регіонів, – нині він перший заступник мера. Конкуренцію йому мала б скласти висуванка «Єдиного центру» Ольга Бізіля, депутат міськ¬ради, керівник фракції ЄЦ у міській раді, яка на минулих виборах зайняла друге місце, набравши майже 31% голосів. Тоді від переможця – Іштвана Гайдоша – вона відстала на 17%. Третім претендентом на посаду керманича Берегова є Гейза Орос, представник КМКС «Партії угорців України», депутат міської ради, проректор Берегівського угорського інституту ім. Ракоці ІІ, який і на минулих виборах був у чільній трійці лідерів.
Єдиного кандидата від опозиції нині в Берегові нема, однак ВО «Свобода» та «УДАР» висунули своїх кандидатів – відповідно Василя Вовкуновича та Віталія Антіпова. Хоча, можливо, в результаті залишиться хтось один, щоб спробувати нав’язати боротьбу лідерам симпатій.
Можна припустити, що остаточна кількість кандидатів, які будуть змагатися за підтримку берегівчан 2 червня, ще зміниться, адже серед вже зареєстрованих є чимало таких, хто навряд чи може розраховувати на суттєві здобутки, а тому ближче до дня виборів вони будуть зніматися на користь прохідних кандидатів. Однак поки подібних заяв ніхто не оприлюднював.
Досі залишається відкритим питання про друк бюлетенів. Згідно з Законом України «Про засади державної мовної політики», бюлетені друкуються державною мовою, проте оформляються за рішенням комісії регіональною (у нашому випадку – угорською). Поки комісія дала запит до ЦВК щодо офіційного роз’яснення пункту закону. Текст виборчих бюлетенів необхідно затвердити до 15 травня.
Попередньо на виборах у Берегові очікується явка в межах 50%, однак вона може бути й нижчою – з огляду на участь закарпатців у позачергових виборах до обласної ради в поточному році, де в більшості округів до дільниць прийшло менше половини виборців.
Варто відзначити, що в 2010-му успіх партії «Єдиний центр» у місті був пов’язаний із неформальною співпрацею з КМКС «Партії угорців України», завдяки чому ЄЦ зміг отримати найбільшу фракцію в міськраді, хоча й програв перегони за крісло мера. Співпраця ж між ПР та ДПУУ більш тривка та відкрита, що підвищує шанси висуванця цих політичних сил на загальну перемогу. Як уже зазначалося, в 2010 році І. Гайдош упевнено переміг на місцевих виборах, а в 2012-му в 73-му виборчому окрузі, до якого входить і Берегово, перемогу в виборах до Верховної Ради святкував висуванець ПР Іван Бушко. З огляду на це, нині єдиним питанням залишається, чи зможе хтось із кандидатів скласти гідну конкуренцію висуванцю ПР та ДПУУ цього року. За попередніми даними соціологічних опитувань, Золтан Бабяк лідирує в перегонах із відчутним відривом від основних конкурентів.

Віктор ЛАЗОРИК, “Закарпатська правда

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *