Вишеградська четвірка шокована вбивствами в Києві

 

400995Міністри закордонних справ Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини (країн, які формують так звану Вишеградську групу), оприлюднили спільну заяву щодо подій у Києві.

Міністрів закордонних справ Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини шокувала звістка про те, що внаслідок сутички між протестувальниками та спецзагонами у Києві загинули люди. Ми рішуче засуджуємо вбивство демонстрантів, яке нічим не можна виправдати.

Впродовж останніх двох місяців Україна переживає постійну внутрішню політичну кризу, яка загострюється. Ми, як сусіди України, заявляємо про глибоке занепокоєння швидкою ескалацією конфлікту і висловлюємо щирі співчуття родичам загиблих.

Насильство ніколи не допомагало розв’язувати політичні кризи, воно може лише загострити і без того складну і небезпечну ситуацію. Тому, міністри закордонних справ країн Вишеградської групи рішуче закликають усі сторони припинити ескалацію кризи і утриматися від насильства, а також розпочати ефективний і надійний діалог. Це – єдиний шлях пошуку прийнятного рішення для всього українського народу.

Міністри закордонних справ Вишеградської групи наголошують на необхідності дотримуватися невід’ємних прав українських громадян – зокрема, свобода зібрання, слова та ЗМІ.

Радослав Сікорький, Ян Когоут, Янош Мартоні, Мірослав Лайчак

msz.gov.pl

Переклад: iPress.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *