Виноградівська міліція протидіє дитячій злочинності

Профілактика – найкращий спосіб попередження злочинів, особливо якщо ці злочини скоюють діти. Саме з цією метою співробітники міліції проводять зустрічі з підприємцями, в трудових колективах, перед сільськими громадами жителів Виноградівського району.

– За скоєння злочинів на обліку наразі перебуває 35 неповнолітніх. Щодо загальної криміногенної картини, то левову частку протоколів складаємо на юнаків віком від 14 до 16 років за скоєння правопорушень, – зазначив Михайло Плиска, начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей.

 

Зростають «липкорукі» підлітки переважно у малозабезпечених, неблагонадійних та неповних сім’ях, або ж у таких, де батьки виїжджають на сезонні роботи в інші регіони країни чи за кордон, залишаючи своїх чад на стареньких бабусь чи дідусів, до думки яких хлопці не прислухаються. Тож, залишившись практично бездоглядними, їх виховує вулиця. А у підлітковому віці діти легко підпадають під негативний вплив. Прагнучи хорошого життя, часто вибирають не найкращий шлях для втілення бажаного.

 

Крадуть переважно зошити, одяг, навіть можуть залізти у магазин і поцупити солодощі та жуйки. Зафіксовано вже не один випадок крадіжки мобільних телефонів учнями міських шкіл. Тішить, що нема наразі випадків токсикоманії (кілька років тому було поширеним явище, коли діти нюхали клей). Однак ще є факти продажі дітям алкогольних напоїв та доведення їх до стану алкогольного сп»яніння, в цьому році зафіксовано по одному такому правопорушенні, але порівняно з минулим роком зменшилась кількість таких правопорушень у зв»язку з проведенням профілактичної роботи працівниками СКМСД Виноградівського райвідділу з батьками дітей, самими дітьми та безпосередньо з підприємцями. Останні на власному досвіді переконалися про відповідальність за зазначені правопорушення. Так, на продавця алкоголю накладаються штрафні санкції у розмірі від 510 грн. і більше, а от кишеня підприємця–власника магазину чи кафе, у якому дитині продали алкоголь, може схуднути за рішенням суду на 6800 грн. Тож варто добре подумати перед тим, як простягнути дитині пляшку оковитої. Адже виправдання, що ту дитину продавець впізнає, знає, з якої вона сім′ї, і що горілку купляла для батька чи брата, тут не діють.

 

– Часто стикаємося із випадками, коли учні з дому йдуть нібито до школи, а самі замість навчального процесу марнують час на вулиці, в кафе чи на ринку. У таких випадках притягують до адмінвідповідальності батьків за неналежне виховання дітей. Таких протоколів маємо 13. Також притягнуто до відповідальності батьків, діти яких курили цигарки на території школи. Тому батькам варто усвідомлювати всю міру відповідальності за виховання власних дітей, – наголошує Михайло Плиска.

 

Оксана Кобзаренко

Виноградівський РВ УМВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *