Вийшов друком “Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття 2021”

Вийшов друком “Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття 2021”

Календар краєзнавчих пам’ятних дат видається Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Ф. Потушняка з 1977 року, в розширеному варіанті – з біографічними матеріалами – з 2003 року.

Видання покликане надати бібліотекарям та читачам довідковий матеріал про важливі події з історії області, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, які життям і діяльністю пов’язані із Закарпаттям.

Цьогорічне видання відкривається переліком основних краєзнавчих знаменних та пам’ятних дат 2021 року. (Можливі неточності пояснюються тим, що друковані джерела, якими укладачі користувались при підготовці видання, не завжди розрізняють старий і новий стилі). Якщо у минулорічних випусках вже містилась довідка щодо цьогорічного ювіляра чи знаменної події, то у переліку вміщено відповідне посилання (“Текстова довідка…”). Ювілейні статті вміщені в другій частині покажчика. Відбір літератури та документів закінчено в основному в серпні 2020 р.

Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2021 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2021 році громадськість світу та України.

Окрім цього, 25 лютого 2021 року Україна відзначатиме на державному рівні 150-річчя з дня народження видатної письменниці, громадської діячки та однієї з центральних постатей національної культури Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Враховуючи її неоціненний внесок у розвиток української літератури, культурного, освітнього та суспільно-політичного життя України до календаря-щорічника вміщено статті закарпатських авторів про Лесю Українку.

Представлені матеріали можуть бути використані не лише в бібліотеках краю, але й у регіональній пресі, культосвітніх установах, навчальних закладах тощо.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.