Категорії Новини

Вибори 2012: пародія на пародію

Вибори – українська народна забава часів незалежності.

Діяльність діючих чиновників нагадує пародію на державну діяльність і заслуговує відповідної реакції зі сторони народу, тобто виборців.

Виборів чекають всі. Це надзвичайно веселе й видовищне дійство. З’являються нові обличчя, які одразу лідери чи просто улюбленці публіки. Зазвичай з мільярдними бюджетами, з яскравими портретами і просто геніальними гаслами. Діюче керівництво країни запевняє, що побореться з корупцією і зробить людей багатими і щасливими – правда, лише після чергових виборів. Опозиція жваво заграє з владою: все ж таки наближається можливість помінятись місцями.

Особливо цікаво спостерігати за розумниками і розумницями, які намагаються підчепити на гачок електорат лукавими фразами з солодким присмаком. Нашим людям такі вистави подобаються, хлібом не годуй – дай потішитися.

«Країну подолано – руїну досягнуто!» Так влучно і доречно розважають нас головні герої сьогоднішньої політичної забави. Звичайно, всіх собак вішати на теперішніх поцсадовців (нове слово в українському політикумі) було б несправедливо, однак ситуацію на сьогоднішній момент фраза відображає влучно. А ще раніше була хохма: «Ваш край – найкраще місце на землі! (тому голосуйте за нашу партію)». Одразу видно, що на політтехнологів-гумористів грошей не шкодують.

Опозиція, щоб не відставати у цьому забігу, на кожному кроці скандує: «Ми об’єднались заради України!» При тому, що Україна – це дешева робоча сила і майже безкоштовні природні ресурси.

Нові лідери пропонують нам нову країну, правда ще не кажуть де її побудують і як назвуть.

Про щиру політику і демократичний бокс наші виборці ще не чули, але їм сподобалось.

«Демагогія – влада народу». Всі це знали, але на плакатах бачать вперше.

«Зміни майбутнє – продайся на виборах». З’явилась надія, що на заробітки далеко їхати цього року не прийдеться.

І це лише початок. Далі буде. На всіх вулицях вашого міста.

Дмитро Долинич,

політолог

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *