Categories Новини

Прийшов Спас – пішло літо від нас

Здавна, 19 серпня українці святкували Преображення Господнє, або Спаса, яке є одним з найбільших хліборобських свят – святом Врожаю. Саме до цієї дати селяни намагаються зібрати усі зернові, а знахарки заготовити лікарські трави. На Спаса люди гарно одягались, наповнювал­и корзини овочами, грибами, грушами, яблуками, медом, прикрашали жмутом колосся й пшениці, а то й обжинковим вінком та йшли до церкви освятити все це.

Колись правовірні селяни до Преображення Господнього не їли садових фруктів, бо це вважалося гріхом. Більше того, з 14 серпня починався двотижневий успенський піст. Господині пекли пісне печиво, обливали його медом та посипали маком. Також з меду і маку робили знамениті українські коржики “маковики”. Цей короткий і досить легкий піст Спасівка, є нібито продовженням Великого посту.

На Спаса, повернувшись із церкви, родина врочисто сідала за стіл і смакувала яблука з медом, запиваючи все це виноградним, або яблуневим вином. З цього часу починали відлітати у вирій птахи, потрохи заявляти про себе дощі, холоди, вітри. У народі кажуть: “Прийшов Спас – пішло літо від нас”.

Час минає, проте звичаї, традиції живуть у людській пам’яті. Ми сьогодні, як і сотні років до цього наші пращури, чимчикуємо парадні з наповненими садовиною корзинами в руках до Церкви. Це не лише віра, а й глибока повага і любов до рідної землі, до її минулого, до історії українства.

Щороку після Спаса я і мої колеги приносимо в офіс посвячені яблука і мед та пригощаємо усіх клієнтів, які завітають цього дня у А-Банк. Нам хочеться поділитись чимось хорошим з людьми, подарувати їм по святому, чудодійному яблуку, яке нестиме посил здоров’я, добробуту, родинного щастя.

Проте на цей раз ми вирішили зробити все по-особливому. В усіх містах Західної України працівники А-Банку одягли святкові вишиванки, прикрасили відділення зеленими кульками-“яблуками” та зустрічали клієнтів доброзичливими посмішками, поздоровленнями, яблучними гостинцями і медовою смакотою. Ви б бачили емоції людей! Море позитиву, приємного здивування і справжнього відчуття свята. Я впевнена: залишаючи стіни відділення, відвідувачі забирали із собою хороший настрій, задоволення, бажання поділитись добром з іншими людьми. Пригадався з дитинства мультиплікаційний фільм у котрому намальовані звірятка по черзі передаровували один одному букет квітів: просто так, щоб хтось відчув до себе увагу, душевне тепло та запалився іскорками щастя.

Отож нехай започатковане стане новою традицією і кожен із нас щедро дарує оточуючим букети Добра та Щастя не лише на свято Спаса.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *