“Воскресіння” корупціонерів у фіскальній службі Закарпаття

“Воскресіння” корупціонерів у фіскальній службі Закарпаття

Громадськість пам’ятає резонансний випадок затримання на хабарі працівників підрозділу по боротьбі з корупцією ДФС у Закарпатській області. Нагадаємо, що в квітні цього року працівниками СБУ у Закарпатській області затримано на гарячому трьох співробітників управління внутрішньої безпеки, в тому числі заступника начальника підрозділу Олександра Цуняка. Аналіз даної ситуації детально висвітлювався у попередньому журналістському розслідуванні (Затримані на хабарі закарпатські фіскали були “ментами”, які не пройшли атестацію).

.Ми вирішили повернутися до цієї гарячої теми і розібратися чи притягнуті винні до відповідальності?

Як повідомляють наші джерела у правоохоронних органах справа по головному фігуранту – заступнику начальника підрозділу Олександру Цуняку направлена з обвинувальним висновком до суду і чекає на свій розгляд, а два інші «славні борці з корупцією» не тільки не притягнуті до кримінальної відповідальності, а навіть повернулися на роботу і знову «борються» з корупцією на митниці.

Ми намагалися з’ясувати: як так сталося? Завдяки кому і чому?

Пошуки відповіді на це питання нас привели до основного «тіньового» фігуранта цієї справи – безпосереднього начальника управління внутрішньої безпеки Руслана Гецянина.

Слід нагадати, що він особисто був ініціатором прийняття на роботу у свій підрозділ всіх трьох екс-міліціонерів – фігурантів корупційного скандалу і мало того, сформував з них відокремлену групу для виконання спецзавдань сумнівного (корупційного) характеру на митниці, яких саме – нам вже стало відомо після затримання їх працівниками СБУ.

На момент затримання корупціонерів крісло під Русланом Івновичем вже конкретно хиталося. А після коментаря у соціальній мережі його колишнього керівника Шеремета, екс-підлеглі котрого на той момент здійснювали керівництво головним управління внутрішньої безпеки ДФС України, здавалося доля закарпатського вебешника у структурі ДФС вирішена однозначно і безповоротно. Але не так сталося, як гадалося.

Руслан Іванович після «тривалого лікування» (про ймовірні причини якого – нижче) на днях успішно вийшов на роботу і продовжує свою кар’єру «борця з корупцією», опираючись на згаданих вище «нічим не заплямованих» підлеглих, оскільки інші працівники підрозділу його методи керівництва ігнорують.

Руслана Івановича в цей раз, як вкотре, врятував збіг обставин – кілька тижнів тому змінився його безпосередній керівник – начальника головного управління внутрішньої безпеки ДФС України. Гецянин вдало використав ситуацію і в черговий раз зумів змалювати з себе «жертву» змови проти нього, як безкомпромісного борця з корупцією.

Поки новий керівник у Києві розбереться в ситуації ким насправді є Руслан Іванович Гецянин – дивись в ГУ ВБ ДФС України відбудуться нові зміни. Так відбувається з часів, кого б ви думали? – Олександра Стетюхи, який очолював дане управління ще за часів одіозного міністра доходів і зборів Клименка, котрий і призначив на посаду Руслана Івановича вперше ( я к не дивно, але дана категорія посад хоч за логікою і повинна б, але не підпадає безпосередньо під люстрацію відповідно до Закону про очищення влади).

А допомагає триматися на плаву і заходити вчасно у потрібні кабінети його батько – генерал податкової міліції Іван Гецянин, екс- начальник податкової міліції у Закарпатській області.

На нашу думку, така ситуація – недопустима. Цікаво, які критерії висуває керівництво ДФС України до своїх працівників – керівників підрозділів внутрішньої безпеки, які повинні бути взірцем для інших?

Побори з митників та учасників ЗЕД, організація контрабандних схем на кордоні, затримання безпосередніх підлеглих, включаючи свого ж заступника, під час отримання незаконної вигоди, розбалансування роботи ввіреного йому підрозділу – чи цього недостатньо для керівництва ДФС України для відповідних висновків? Чи можливо вони самі зацікавлені в людині, яка добре вивчила «таблицю ділення»?

Видання ініціює звернення до громадських організацій, антикорупційних органів з закликом надати ще більше інформації про згаданих нами у статі та інших працівників фіскальних органів з метою допомогти керівництву ДФС України приймати правильні кадрові рішення.

З деяких джерел нам стала відома імовірна реальна причина «важкої хвороби» борця з корупцією, що зумовила його тривале перебування на лікарняному. Так, подейкують, що Руслан Гецянин з допомогою своїх співробітників і користуючись безпосереднім впливом на митницю взявся для деяких кримінальних кіл за організацію контрабанди бурштину через український кордон на території Закарпатської області. Однак, щось пішло не так і бурштин під час незаконного переміщення через кордон був затриманий. Наслідком цього стало отримання Русланом Івановичем численних травм та струсу мозку.

Іван Білак

clipnews.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *