Волонтери з Угорщини провели для закарпатців гіперреалістичний майстер-клас з тактичної медицини (відео)

Волонтери з Угорщини провели для закарпатців гіперреалістичний майстер-клас з тактичної медицини (відео)

Майстер-клас з тактичної медицини для фельдшерів екстреної медичної допомоги 27 червня провели волонтери з Угорщини. Як розповів Суспільному завідувач відділу експертизи якості надання екстреної медичної допомоги Сергій Боднар, майстер-клас відвідали лікарі Ужгородської станції екстреної медичної допомоги, медики міськлікарні та військові.

Майстер-клас з тактичної медицини проводив волонтер-інструктор з Угорщини Ласло Геґедуш (Center of Tactical Medicine – Hungary). “Сьогодні ми обговорюємо те, як надавати невідкладну медичну допомогу при різних типах ран, про зондування та інше. Цей майстер-клас є безкоштовним. Ми приїхали сюди, як гуманітарна допомога для того, щоб допомогти країні-побратиму під час війни. Я працював медичним працівником у різних дипломатичних установах в Іраку, Афганістані та Лівії під час воєнних дій, тому маю великий досвід роботи. Я власник та працівник Відділення тактичної медицини Угорщини. Наше відділення працює з 2018 року, з того часу ми і проводимо навчання для медичних працівників, військових, рятувальників та тих, хто працює в зоні бойових дій”, — розповів волонтер.

http://

Участь у майстер-класі взяв лікар медицини невідкладних станів Ужгородської станції екстреної медичної допомоги Андрій Семедій. Хлопець каже: знання, які отримав на майстер-класі, буде використовувати під час роботи. “Я думаю, що однозначно це буде і в роботі, і в практиці, і, не дай Боже, в цивільному житті. Це більш прикладна робота, тут постійно треба працювати руками, відпрацьовувати навички тампонади, накладання джгута. Ці курси дуже потрібні для того, щоб відпрацьовувати це фізично та розумово переосмислювати, що ми робимо, як ми робимо, та як правильно це треба робити”, — каже медик.

На майстер-клас прийшли і військові. Серед них тактичний медик з позивним “Череп”. “Ці знання — це більше для лікарів швидкої допомоги, для цивільних лікарів, для медиків, котрі в тилу. Щоб у майбутньому вони стали інструкторами й передавали ці знання, роз’їжджаючи в різні батальйони. Бо ми розкидані в лісах і полях, не всі мають можливість приїхати сюди. Якщо батальйон розміщений на “передку”, а там 500-600 людей, там медиків нема, тому знання потрібні не тільки медикам, а й солдатам. Солдатам знання доносять тактичні медики, а тактичним медикам доносять інформацію люди, які працюють на швидкій і пройшли курси тактичного медика”, — пояснив військовий.

http://
За словами завідувача відділу експертизи якості надання екстреної медичної допомоги Сергія Боднара, участь у майстер-класі беруть 15 медиків швидкої. “Наші лікарі беруть участь — десь 12-15 людей, також люди з міської лікарні, а також наші колеги, котрі займаються тактичною медициною. У нас іде безперервний процес навчання, а тактична медицина має свої особливості. Якраз ці особливості наші колеги зараз опановують, щоб знати їх й вміти діяти в певних ситуаціях. Ми наразі живемо під час воєнного стану, тому я думаю, що цей досвід є позитивний”, — каже завідувач.

http://
Майстер-клас мав три блоки: теоретичний та два практичних. Спочатку інструктор розповідав, як надавати медичну допомогу. Далі учасники виконували практичні завдання у польових умовах. Тривав захід 7 годин.

Суспільне Ужгород

Для перегляду практичної частини курсу перейдіть за посилання на Ютуб канал Трибуни, адже інструктори використовували гіперреалістичне моделювання (Hyper-Realistic Simulation): https://www.youtube.com/watch?v=DM6c9ZLjJHI

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *