Влада Віктора Орбана, зазнаючи потужного тиску громадськості на фоні педофільського скандалу, переслідує опозиційних діячів

Скандал із помилуванням помічника педофіла зашкодив популярності владної коаліції ФІДЕС-КДНП навіть більше, ніж очікувалося: за місяць партію Орбана залишили понад 325 000 виборців. Втім, опозиція також не змогла отримати вигоду з цієї кризи: лише “Моментум” отримав мінімальний приріст порівняно з січнем. І від тоді ця тенденція тримається.
Перша стаття про скандальне помилування заступника директора, який прикривав дії директора дитячого будинку в м. Бічке, була опублікована на початку лютого.
Через вісім днів президентка Угорщини Каталін Новак подала у відставку з посади, а лідерка списку “Фідес” Юдіт Варга, яка під час подій займала посаду міністерки юстиції теж відійшла під публічного життя.
Але навіть падіння двох голів виявилося недостатньою, щоб повністю врятувати ситуацію.
Суспільство не отримало відповідь, хто ініціював подачу заяви на помилування Ендре К.
Віктор Орбан намагався повністю зняти з себе будь-яку відповідальність під прикриттям спідниць двох політикинь, щоб уникнути скандалу
16 лютого 2024 року кілька відомих блогерів та ютюберів організували демонстрацію на площі Героїв. Кілька десятків тисяч громадян прийшли підняти свій голос на захист жертв, прозорості, людської гідності та чесного соціального діалогу.
І “снігову лавину” компромату вже фактично було не зупинити.
Серія протестів продовжуються у Будапешті.
Одним з лідерів протистояння став Петер Мадяр, екс-чоловік міністерки юстиції Юдіт Варга. Останнім часом його дії та заяви супроводжує неабияка популярність. .
Буквально на днях оприлюднено записи, де Мадяр та його колишня дружина обговорюють, що за вказівкою головного прокурору Петера Полта та Антала Рогана, голова канцелярії прем’єр міністра Угорщини фальсифікували факти в корупційній справі, в якій задіяний Пал Вьолнер, державний секретар, тодішній заступник міністерки юстиції Юдіт Варга. (Антал Роган та/або люди Рогана зайшли в прокуратуру і маніпулювали матеріалами справи, тобто або щось вилучали, або щось видаляли, або щось змінювали.)
Після вчорашньої публікації записів знов були масові багатотисячні протести, де натовп вимагав відставку Орбана.
Хоча справа Петера Мадяра відволікла увагу суспільства від педофільського – скандалу, але опозиційні журналісти телеканалу «RTL” в ході розслідування виявили, що помилуваний Ендре К. і й надалі намагається фальсифікувати показання шляхом тиску на учасників справи, через показання яких змогли довести звинувачення Яноша В., колишнього директора дитячого будинку.
Роль, яку відіграє у справі Угорська Реформатська Церква, до тепер не розкрита повністю.
Відомо лише те, що ініціатором справи помилування міг бути Золтан Балог, на той час міністр людських ресурсів, Єпископ, голова Синоду.
Під впливом суспільства Балог відмовився від посади голови Синоду, але інші посади він й надалі займає.
Через поведінку Золтана Балога іде розкол в середині реформаторської церкви.
Частина виправдовує дії єпископа, інша вимагає його відставки.
В свою чергу Благодійна організація «Благодійний Фонд Олталом» та Угорське Євангельське Братство (МЕТ), які очолює пастор д-р Габор Івані (Iványi Gábor) далі знаходиться під тиском з боку уряду.
В лютому, після обшуків у власні оселі в кайданах забрали господарського директора фонду.
На завтра ( 28.03. ) в якості підозрюваного викликали до слідчої прокуратори м. Будапешт.
Протягом тижня десять інших співробітників теж були викликані в якості свідків Центральним слідчим відділом Головного управління кримінальних розслідувань NAV, а ще один колега перебуває під податковим розслідуванням.
Нещодавно Курія задовольнила клопотання прокуратури і позбавила МЕТ зареєстрованого церковного статусу.
МЕТ скаргу до Конституційного суду вже подала, але рішення ще не прийнято.
Тиск та дискримінаційні заходи з боку влади на опозиційну діяльність д-ра Габора Івані (Iványi Gábor) вже тривають 13 років.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *