Влада Берегова незадоволена місцевими ромами (ФОТО)

7 квітня у ЗОШ № 7 провели «круглий стіл» з участю мера Золтана Бабяка, працівників міської ради, п’яти ромських організацій, компетентних осіб з питань ромського населення. Нині цигани мають великі проблеми, що є і загальноміськими проблемами.

Тож, представникам циган потрібно знайти порозуміння, щоб разом іти до вирішення проблем, серед яких найболючіші ̶ ігнорування батьками обов’язкових щеплень для дітей, слабка відвідуваність шкіл та нецільове використання дитячих виплат батьками.

Оскільки 9 квітня – всесвітній день циган, то перед початком дискусії школярі подарували кількахвилинним виступом. Першим слово надали Ігорю Царю, очільнику санепідемстанції. Він повідомив, що Окремий хутір є основним джерелом виникнення інфекцій. Це відбувається через недотримання санітарно-гігієнічних норм, непроходження дітьми обов’язкових щеплень та небажання звертатись до лікарів і лікуватись. Заступник головного лікаря берегівського центру ПМСУ Магдалина Візавер приєдналась до цих слів і закликала захисників прав ромів проводити просвітні заходи серед «хуторян», аби ті відвідували лікарні.

Прозвучали зауваження щодо магазинів у таборі, які не проходили санітарних перевірок і в яких нема цінників на продуктах. Отож, було вирішено ще до п’ятниці провести всі необхідні експертизи. За даними про виплати дитячих коштів у березні отримали кошти 2500 матерів, з яких 796 — роми. Тож, виникає питання, куди витрачаються ці кошти? Адже в більшості випадків діти немиті, не ходять до школи, проживають у жахливих умовах. Тому можна впевнено стверджувати, що кошти не використовуються за призначенням, а матері не виконують своїх обов’язків.

Сьогодні існує багато проблем, проте як зазначила заступник міського голови Людмила Токар, при бажанні поступово можна зрушити з місця. І, якщо кожній організації вдасться навчити хоча б кілька ромських сімей соціальним нормам – це вже буде перемога. Не вдалось закрити наш «круглий стіл», адже існує ще багато питань. Через місяць подібний круглий стіл знову зберуть і проаналізують, чи стались позитивні зрушення.

beregszasz.com.ua

форум2 форум форум3

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *