Василь Ігнатко поставив на місце закарпатських адвокатів

ігнатко

Закарпатські адвокати Олексій Фазекош та Петро Немеш втратили відчуття реальності і думають, що можна безкарно обливати брудом своїх колег.

У вівторок, 11 червня, відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій Закарпатської обласної ради з питань законності і правопорядку (голова Василь Ігнатко) та з питань регламенту, депутатської етики та адміністративно-територіального устрою (голова Павло Черевко). Присутніми на засіданні були й представники Ради адвокатів краю.

Однією з причин, що спонукала провести спільне засідання двох комісій, стала заява Ради адвокатів Закарпатської області за підписом Голови ради Олексія Фазекоша та голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в Закарпатській області Петра Немеша. У заяві зокрема йшлося про те, що Василь Ігнатко «…виходячи з власних меркантильних інтересів виступив на сесії обласної ради з неправдивою інформацією про те, що органи адвокатського самоврядування на Закарпатті сформовані в неналежний спосіб…» У зв’язку з цим Рада адвокатів висловила необхідність ініціювати перед виборцями В. Ігнатка питання щодо його діяльності на посаді депутата обласної ради. Крім того, члени Ради адвокатів вважають, що мають обґрунтовані підстави ініціювати питання про притягнення адвоката В. Ігнатка до дисциплінарної відповідальності шляхом позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю та анулювати його адвокатське свідоцтво.
Якщо звернутися до суті ситуації, яка призвела до нинішніх подій, то варто відзначити, що на адресу постійної Комісії з питань законності і правопорядку кілька місяців тому надійшло звернення адвокатів Закарпатської області за підписом адвокатів Л.Ю. Герасько, О.А. Машкаринець та інших, у якому частина адвокатів краю, що є опонентами О. Фазекоша та П. Немеша, просили розібратися в ситуації, що склалася в адвокатському середовищі краю. Зокрема мова йшла про процедуру утворення нової Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури на Закарпатті та інших самоврядних органів адвокатури краю, що, на думку авторів звернення, відбулося з порушенням встановлених законом процедур, у тому числі обрання головою Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, який не має, на їхню думку, п’ятирічного стажу адвокатської діяльності, що необхідно для обіймання вказаної посади.
Під час засідання Василь Ігнатко повідомив присутніх: Комісія з питань законності й правопорядку діє у встановленому законом «Про місцеве самоврядування в Україні» порядку і не мала права не реагувати на звернення громадян. Тому ухвалила рішення винести це питання на розгляд сесії обласної ради, щоб депутатський корпус у цілому прийняв рішення  щодо направлення звернення до голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідії Ізовітової, оскільки саме в її компетенції знаходиться розгляд подібних питань. По суті це питання навіть не обговорювалося в стінах обласної ради.
31 травня на сесії облради більшість депутатів підтримали рішення направити це звернення до керівних органів адвокатури України. Того ж дня відбулося й розширене засідання Ради адвокатів Закарпатської області, на якому прийняли рішення звернутися до обласної ради, зокрема щодо оцінки дій п. В. С.  Ігнатка.
Під час самого засідання депутати обласної ради, члени обох постійних комісій запевнили адвокатів, що всі дії Василя Ігнатка та депутатів ради відповідають чинному законодавству, регламенту роботи облради й жодних порушень у їхніх діях не було. Натомість, як з’ясувалося у процесі обговорення, члени Ради адвокатів Закарпатської області, приймаючи своє рішення 31 травня 2013 року, через кілька годин по завершенні пленарного засідання сесії облради керувалися не текстом рішення, а якимись чутками. У рішенні, прийнятому того дня в сесійній залі обласної ради, йдеться лише про направлення звернення, що надійшло на адресу комісії, очолюваної В. С. Ігнатком, до голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідії Ізовітової.

Ця інформація стала новиною для адвокатів, присутніх на спільному засіданні депутатських комісій, а тому й питання, що виносилися в заяві на адресу обласної ради та обласної державної адміністрації, фактично, були зняті самі по собі. Після цього О. Фазекош та П. Немеш пообіцяли спростувати свої заяви щодо діяльності В. Ігнатка в ЗМІ, однак досі цього так і не зробили.

Віктор ЛАЗОРИК, “Закарпатська правда

2 Comments

  1. Все правильно Василь Степанович говорить, що Немеш і Фазекош “втратили відчуття реальності”. Бо на дворі 2013 рік і діє Конституція 1996 року, а не волюнтаризм і деспотія. Кожен громадянин має право на звернення. І це право гарантується.

  2. Василь Ігнатко поставив на місце закарпатських адвокатів:

    Не закарпатських адвокатів, а відвертих проходимців та авантюристів в адвокатурі Закарпаття – Петра Немеша і Олексія Фазекоша. Останній взагалі вказує зфабриковані дані про те, що нібито отримав Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю іще нібито в 2006 році. На той час я був головою Закарпатської обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури і можу авторитетно заявити (і підтвердити) що Олексій Фазекош документи на складання кваліфікаційних іспитів у той період не подавав, іспитів не складав і Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю не отримував ( всі Свідоцтва підписувалось виключно мною, як головою ЗО КДКА і Фазекушу Олексію такого Свідоцтва я не виписував, не підписував і не видавав).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *