В Закарпатській ОДА зайнялися рибоохороною

Сьогодні, 1 квітня, в Закарпатській облдержадміністрації відбулася робоча нарада, під час якої обговорено питання організації та проведення комплексу заходів із забезпечення умов природного відтворення (нересту), збереження і охорони водних біоресурсів та середовища їх існування в краї.
Як зазначив у вступному слові заступник голови ОДА Михайло Попович, саме природне відтворення водних біоресурсів має вирішальне значення у формуванні ресурсної бази для послідуючого вилову риби. Тому важливо вживати організаційні та розпорядчі заходи державних органів із забезпечення ефективного проходження нерестової компанії на Закарпатті, яка офіційно розпочнеться 5 квітня.
Начальник управління Закарпаттярибоохорони Едуард Черногор поінформував присутніх, що проведення нерестової кампанії під час весняної заборони рибальства, забезпечення і збереження в належному стані середовища перебування, охорони та природного відтворення риби та інших водних біоресурсів в рибогосподарських водоймах краю у весняний період 2014 року -дасть можливість ефективно провести ряд заходів з охорони рибних запасів в нашій області та зберегти водні біоресурси.
Тому і виникла така необхідність обговорити та погодити спільний план дій із зацікавленими природоохоронними та правоохоронними органами.  Володимир Чіпак – начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса зазначив, що в період весняного нересту риби та розмноження інших водних біоресурсів необхідно посилити контроль за дотриманням природоохоронних заходів під час проведення господарської діяльності на рибоохоронних ділянках водойм, у їх руслах та прибережній смузі по недопущенню негативного впливу. Зокрема, перевіряти несанкціоноване проведення гідро-механізованих робіт як по забору піщано-гравійної суміші та річкового каміння з води русла та прибережної смуги рибогосподарських водойм. Не допускати забруднення рибогосподарських водойм та їх прибережних смуг, промисловими і господарсько-побутовими стоками та сміттям. А також – контролювати проведення інших робіт і діяльності, що спричиняють порушення гідрологічного та гідрохімічного режиму водойм (проведення сільськогосподарських,  лісогосподарських, лісозаготівельних, гідротехнічних та інших робіт, експлуатації та пересування транспортних засобів по руслах водних об’єктів, недотримання режимів роботи МГЕС та водопостачальних систем).
Як зазначив головуючий наради – Михайло Попович, з метою недопущення цих негативних явищ потрібно створити спільні оперативні групи із числа представників управління Закарпаттярибоохорони, державної екологічної інспекції, УМВС області, Чопського та Мукачівського прикордонних загонів ДПС України, Басейнового управління водними ресурсами річки Тиса. «Лише при спільній роботі ми зможемо більш ефективно працювати з виявлення фактів незаконного збуту риби, особливо цінних видів риб які занесені до Червоної книги України та посилити напрямок роботи по боротьбі з браконьєрством на рибоохоронних водних об’єктах. А також  протидіяти засміченню та захаращенню русел річок відходами виробництва, виявляти основних забруднювачів які здійснюють несанкціонований скид стічних вод без очистки, що негативно відображається на водних біоресурсах. Тому наше головне  завдання – об’єднати зусилля та зробити все для того, щоб зберегти чистими річки та інші водойми нашого краю», – резюмував заступник голови ОДА.
Насамкінець наради Михайло Попович доручив розробити відповідний план по роботі охорони водних біоресурсів та боротьби з порушниками правил рибальства на водоймах Закарпатської області в період весняного 2014 року,  який не потребує додаткових фінансових витрат.  Також встановити  у відповідності до державної заборони, терміни проходження нересту у водних об’єктах Закарпатської області з визначенням дозволених місць для любительського і спортивного рибальства, забезпечити спільну охорону нерестуючої риби та інших водних біоресурсів.

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *