В Закарпатській обласній бібліотеці запрацює Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою

В Закарпатській обласній бібліотеці запрацює Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою
 На базі Комунального закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка» Закарпатської обласної ради організовано Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Тож, як і було анонсовано раніше, обласна рада сприяє організації роботи таких центрів на теренах Закарпаття.
Як зазначає заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо, наступний крок – відкриття Центрів у Мукачеві, Хусті та інших містах області. «Це робиться для зручності жителів Закарпаття, адже раніше для того аби здати іспит доводилося їздити у сусідні області. Уже із 14 вересня п.р. проводяться іспити на базі філологічного факультету УжНУ, а із 4 жовтня 2021 р. бажаючих прийматиме обласна бібліотека, згодом – і в інших містах області запрацюють такі центри», – наголосив Василь Васильович.
Відтак, посадовці із усієї держави та особи, що претендують на громадянство України матимуть змогу скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою. Організовує іспит Національна комісія зі стандартів державної мови, вона також призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати.
Іспитовий майданчик обласної бібліотеки, облаштований відповідно до норм Національної комісії із стандартів державної мови та має необхідне обладнання – комп’ютерний клас та додаткове технічне устаткування для досягнення максимальної об’єктивності під час складання іспиту. Працюватимуть два інструктори, які пояснюватимуть правила та етапи здачі екзамену.
Директор Закарпатської ОУНБ ім Ф.Потушняка Олена Канюка каже, що перша сесія іспитів на рівень володіння державною мовою проходитиме в обласній бібліотеці з 4 жовтня.
Групи осіб, що складатимуть іспит, формуються електронною системою Нацкомісії зі стандартів державної мови. Тривалість іспиту – 30 хвилин (тести – 20 хвилин, творче завдання (монолог) – 10 хвилин).
Одночасно складатимуть іспит по 5 осіб, упродовж дня скласти його зможуть до 30 людей.
У разі успішного складання екзамену здобувач отримає державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.
Пресслужба Закарпатської облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.