Doc.ua запис до лікаря

В ужгородському супермаркеті “Барва” шахраюють коштами зібраними на АТО (ДОКУМЕНТ)

В ужгородському супермаркеті “Барва” шахраюють коштами зібраними на АТО (ДОКУМЕНТ)

Про це йдеться у заяві представників патріотичних сил Закарпаття.

Генеральному прокурору України

Луценку Ю.В.

м.Київ, вул. Різницька 13/15

 

Директору Національного антикорупційного бюро України

Ситнику Артему Сергійовичу

03035, м.Київ, вул. Василя Сурикова, 3

 

Національне Бюро Розслідувань України

nacburo@gmail.com

 

Голові Національної поліції України

Деканоідзе Хатія

вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601,

тел.: +380 44 254 93 33, факс: +380 44 253 64 04

e-mail: info@police.gov.ua

 

КОПІЯ  ДЛЯ ВІДОМА:                                         Прокуратура  Закарпатської області

88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2-а

 

ГУ Національної поліції України в Закарпатській області

88000, м. Ужгород, вул. Ференца Ракоці, 13

 

Управління захисту економіки Національної поліції України

в Закарпатській області

88000, м. Ужгород, вул. Можайського, 3

 

Управління СБУ в Закарпатській області

88000, м. Ужгород, вул. Довженка, 3

 

Голові Закарпатської ОДА

Москалю Г.Г.

 

Голові Закарпатської обласної ради

Рівіс М.М.

88008, м. Ужгород, пл. Народна, 4

 

Народним депутатам України

Горвату Роберту Івановичу

Левус Андрію Мар’яновичу

Крулько Івану Івановичу

01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5

 

Засобам масової інформації

 

ТОВ «МАРКЕТ РІТЕЙЛ» (ЄДРПОУ: 38264918)

Супермаркет “БАРВА” (м. Ужгород, вул. Гагаріна, 38)

 

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

щодо перевірки законності та припинення шахрайських дій

зі збору коштів на «АТО» в супермаркеті «Барва» м. Ужгород

 

15.06.2016 р. близько 18:30, в супермаркеті «Барва», що на вул. Гагаріна, 38 в м.Ужгород, громадський правозахисник та волонтер, керівник Закарпатської волонтерської сотні ГО «АЙДАР волонтерська допомога» Віталій Грегор, разом з побратимом, розраховуючись в касі, побачив скриньку для збору коштів з надписом «Допоможемо учасникам АТО», аналогічні стояли на кожній касі в загальній кількості 7 шт.

На даних скриньках були відсутні пломби, печатки, супровідні документи та жодні ідентифікуючі дані щодо організації, що здійснює збір благодійної допомоги та куди конкретно направляються зібрані кошти.  Дані скриньки, зі слів касирів, стоять вже тут досить довго і практично щодня після їх заповнення приїжджає людина і збирає їх вміст, нічого і ніколи не пломбуючи (не опечатуючи) при цьому.

На запитання до охоронця Сергія із відповідним запитанням куди саме передають витрачені кошти (ЗСУ, Нацгвардія, який батальйон тощо) на що отримав в грубій формі «Куди треба, там пише». Не отримуючи фактично відповіді, він задав уточнююче запитання чи є підтверджуючи документи на збір благодійної допомоги, зокрема тих коштів, що він особисто вкинув в одну із скриньок. На що відповіді не отримав та було проігноровано його законну вимогу.

Враховуючи побачене, наявність всіх ознак шахрайства, шляхом зловживання довіри людей, спекулюючи на темі війни, крові наших побратимів, ним був викликаний по тел.102 екіпаж Ужгородської поліції

Приїхавши на місце патрульні відібрали в нього пояснення, а потім намагалися з’ясувати законність розміщення цих скриньок, підійшовши спочатку до охоронця, а той в свою чергу переадресував на адміністратора, до якого і задали запитання чи є дозвільні документи на збір коштів у громадян. Адміністратор в неменшій грубій формі, ніж її підлеглий охоронець, м’яко кажучи послала їх.. Після повторного ввічливого прохання надати документи чи вказати на  відповідальну особу за збір коштів, вона відповіла, що «Ось там є жінка, що має лотерею «ЛОТО», в неї і питайте». На що працівник поліції спитав де вона, вона відповіла, що не знає. Після чого він наполегливо попросили надати телефон керівника директора супермаркету «Барва», вона все ж надала.

Як з’ясувалось, по телефону від особи, яка представилась директором супермаркету, скриньки розмістили не вони, а третя фірма. На зустрічне запитання поліцейського куди можна під’їхати до тієї фірми та перевірити наявність документів, що дозволяють збір благодійної допомоги для учасників АТО. У відповідь була надана відповідь, що сьогодні у тої фірми вихідний, тому дзвоніть «завтра». Відтак, оскільки законність збору коштів не була підтверджена, екіпаж патрульних викликав дял проведення відповідних оперативних заходів слідчо-оперативну групу Ужгородського ВП ГУ НП в Закарпатській області.

Прибувши на місце події, опергрупа провівши оперативні заходи встановила, що за збір коштів, за попередньою інформацією керівництва «Барви», відповідає ТОВ «МАРКЕТ РІТЕЙЛ», яка згідно реєстраційних даних займається оптовою торгівлею і не має права відповідно до статуту та зареєстрованих видів діяльності права на збір благодійної допомоги. Співзасновниками даного товариства є Балога Павло Вікторович та Балога Едіта Володимирівна.

Відтак, адміністратору була дана усна вимога прибрати самостійно дані скриньки до повного з’ясування обставин в ході слідства, після чого слідчо-оперативна група поїхала.

Однак, через 2 години, було встановлено, що законна вимога працівників поліції була проігнорована, скриньки ніхто не прибрав, вони надалі стоять і збір коштів відповідно надалі проводиться. В зв’язку з чим був повторно викликаний екіпаж поліції з метою припинення триваючого правопорушення, відомості про яке було зареєстровано в ЄО за № 12911 (талон-повідомлення №1762).

По приїзді працівники Ужгородської поліції фактично нічого не зробили щоб припини триваюче правопорушення, аргументуючи, що їх керівництво вже поговорило із попередньою групою і все «пояснило», а адміністратор сказала, що якщо кому цікаво, то документи можна побачити «завтра». Віталій ж задав запитання патрульним: «Якщо ви зараз не припините, непідтверджений за правомірністю, збір коштів і залишити їх тут, не вилучите ці скриньки або не зобов’яжете вилучити по актам їх власників, то завтра можливо цих коштів  вже не буде, то виходить що ви «покрили» злочинців і приховали злочин, так?» На що отримав дивну відповідь: «Я все зафіксував на камеру». Цікаво в який спосіб було пораховано суму зібраних коштів, які фактично і будуть сумою збитків, у разі доведення вини третіх осіб і вжито всіх вичерпних заходів щодо припинення триваючого правопорушення, очевидні ознаки якого є на лице ?!

До слова, станом на обід 16.06.2016 р., коштів в скриньках вже не було в тій кількості , що візуально спостерігались напередодні 15.06.2016 р. і збір коштів по теперішній час продовжується без документів та пломб.

Ми, представники громадськості, патріотичних громадських організацій Закарпаття, учасники бойових дій в АТО та волонтери, вважаємо, що такі дії працівників правоохоронної системи є недопустимими, можливо вчиняються з метою приховання злочину, що вчиняється по теперішній час третіми особами, спекулюючи на темі війни з російськими окупантами на Сході України, крові наших побратимів, борців за свободу і гідне життя в Україні, в зв’язку з чим звертаємось до Вас:

1) надати інформацію чи внесено до ЄРДР відомості щодо кримінального правопорушення, відомості про яке було зареєстровано в ЄО 15.06.2016 р. відповідно  до заяви гр. Грегора В.Л. за № 12911 (талон-повідомлення №1762), якщо так, то зазначити відповідний реєстраційний номер, якщо ні – причини ігнорування вимог КПК України;

2) надати інформацію чи вжили працівники Патрульної поліції міст Ужгород та Мукачево і Ужгородського ВП ГУ НП в Закарпатській області всіх вичерпних заходів щодо припинення триваючого кримінального правопорушення, відомості про яке було зареєстровано в ЄО 15.06.2016 р. відповідно  до заяви гр. Грегора В.Л. за № 12911 (талон-повідомлення №1762);

3) голову Закарпатської ОДА Г. Москаля, який в межах повноважень здійснює контроль за дотриманням законодавства на території області, просимо вжити всіх вичерпних заходів щодо припинення вищезазначених протиправних дій;

4) Управління СБУ в Закарпатській обл. також вжити всіх вичерпних заходів щодо припинення вищезазначених протиправних дій, оскільки такі неправомірні вищезазначені дії створюють підґрунтя для ескалації громадянського конфлікту та можуть підбурити свідомих громадян на вчинення громадських актів прямої дії;

5) всіх інших адресатів, зазначених на першій сторінці даного звернення просимо взяти розгляд даного звернення та хід його вирішення на особистий контроль;

6) керівництво ТОВ «МАРКЕТ РІТЕЙЛ» та Супермаркет “БАРВА” просимо прозвітувати про зібрані кошти, за весь час в цілому та окремо в період з 15.06.2016 по 17.06.2016 р., а також куди вони були витрачені/направлені (ЗСУ, Нацгвардія, добровольці формування тощо).

Відтак, враховуючи, що в «Барві» займаються шахрайством, спекулюючи на темі війни та крові наших патріотів, від сьогодні не рекомендуємо її більше нікому ! 

 Листування просимо проводити за адресою: 88000, м. Ужгород, а/с 15 «с»

Контактний тел.: 099-721-64-63

 ДОДАТОК:  копія матеріалів для першого адресата

 Підписний лист додається на 1 арк.

РАЗОМ МИ СИЛА! РАЗОМ І ДО КІНЦЯ! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ!

1506 Барва шахрайство на АТО - ЗВЕРНЕННЯ - (1) 1506 Барва шахрайство на АТО - ЗВЕРНЕННЯ - (2) 1506 Барва шахрайство на АТО - ЗВЕРНЕННЯ - (3) 1506 Барва шахрайство на АТО - ЗВЕРНЕННЯ - (4)+

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *