В ужгородському скансені відкриють виставку весільного одягу, атрибутики та світлин

13 вересня о 15.00 у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в рамках реалізації міжнародного грантового проекту «Культурні зв’язки – культурна мобільність в прикордонному регіоні. HUSKROUA/ 17020/3.1/0040» відбудеться відкриття виставки весільного одягу, атрибутики та світлин «Заміжжя їй личить».

Виставка є результатом спільної дослідницької роботи науковців з Закарпатського музею народної архітектури та побуту (Україна), Повітового музею Сату Маре (Румунія) та Музею української культури у Свиднику (Словаччина).

Пропонована експозиція знайомитиме всіх охочих з окремими весільними обрядодіями, весільною атрибутикою, вбранням наречених.

Цінність виставки полягає в тому, що вона об’єднала матеріали великого етнічного масиву в контексті порубіжжя – Пряшівський край (Словаччина), Закарпаття (Україна) та повіт Сату Маре (Румунія). Українська частина виставки акцентуватиме увагу на обряді благословіння наречених батьками, румунська – на зачісці нареченої, словацька – на весільному застіллі й забавах.

Виставка вже експонувалась у Словаччині, планується її відкриття у Румунії. Всіх охочих зануритись в атмосферу традиційного весілля прикордонного регіону запрошують до музею.

Виставка триватиме до 02 жовтня 2022 р.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *