В Ужгородському скансені представили виставку “Вишиванка – код нації”

В Ужгородському скансені представили виставку “Вишиванка – код нації”

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрито нову експозицію до Дня Незалежності України – міні-виставку із фондових зібрань музею «Вишиванка – код нації».

На виставці представлено традиційні народні жіночі та чоловічі сорочки етнографічних груп українців Закарпаття – долинян, гуцулів, бойків і лемків. Сорочка, як найдавніший вид шитого одягу, є одним із визначальних етномаркерів при виділенні локальних типів народного вбрання. Вона засвідчує вік, стать, сімейний стан, вид занять свого власника. Розміщення вишивки на сорочках, орнаментальні мотиви та їх композиція тісно пов’язані із загальним кроєм та оздобленням сорочки.

Маючи одну із найбільших колекції вишитих сорочок, ужгородський скансен веде постійні пошуки нових форм і методів культурно-освітньої діяльності. Однією із них є різнопланова виставкова робота. У залах музею та поза його межами останніми роками було організовано та проведено велику кількість виставок, де головним експозиційним матеріалом виступали вишиванки. Пропонована до огляду виставка є одним із варіантів експонування традиційних народних сорочок. Тут можна побачити особливості крою, найбільш поширені орнаментальні композиції вишивки, її колориту, що в продовж багатьох років еволюціонували від найпростіших форм і однотонності до складних композицій та яскравої поліхромії.

Сьогодні вишита сорочка – поправу один із символів Незалежної України.

Всіх бажаючих насолодитись справжньою автентикою запрошують до музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *