В Ужгороді визначили переможців обласного туру Всеукраїнського фестивалю народної хореографії

В Ужгороді визначили переможців обласного туру Всеукраїнського фестивалю народної хореографії

23 листопада 2019 року в місті Ужгород у приміщенні Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» відбувся перший обласний тур VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, у якому взяли участь 24 хореографічні колективи.
Мета фестивалю-конкурсу – збереження і розвиток традицій народної хореографії, збагачення професійного й аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня постановок, активізація організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій.
Журі фестивалю-конкурсу:
Людмила Петрецька – заслужений працівник культури України, член правління Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України;
Людмила Федьо – викладач-методист, голова керівників гуртків художньо-естетичних дисциплін міста Ужгорода, член правління Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України;
Микола Мовнар – балетмейстер, хореограф, член Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України;
Ольга Толвай – голова Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України.
Після перегляду виступів журі визначило переможців:
НОМІНАЦІЯ «К1»
І місце – народний аматорський ансамбль танцю «КОЛЬОРИ КАРПАТ» КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР, керівник заслужений працівник культури України – Михайло Шютів.
І місце – народний аматорський фольклорний ансамбль угорського танцю «СОНЯХ» КЗВО «Ужгородський інститут культури і мистецтв» ЗОР, керівник – заслужений працівник культури України Михайло Шютів.
НОМІНАЦІЯ «N1»
І місце – зразковий аматорський хореографічний ансамбль «НАША ФАЙТА» будинку культури с.Сторожниця Ужгородського району, керівник Мирослава Огразанська.
ІІ місце – народний аматорський хореографічний ансамбль народного танцю «РИТМ» будинку культури с.Есень Ужгородського району, керівник Тиберій Сабов.
ІІ місце – дитячий фольклорний колектив «АПШИЦЯ» Нижньоапшанської ДШМ, керівник Марія Лаврюк.
НОМІНАЦІЯ «O1»
І місце – танцювальний колектив центру творчого розвитку дітей та дорослих «ЗІРАТІ – ЗЕФІРЧИК» м. Ужгород, керівник Тетяна Ардельянова.
ІІ місце – зразковий аматорський хореографічний колектив «СУЗІР’Я» Мукачівського центру дитячої та юнацької творчості, керівник Олена Ткач.
ІІІ місце – «DANCE STUDIO ROYAL» м. Ужгород, керівник Наталія Змушко-Йовні.
ІІІ місце – хореографічний колектив «ЮНІСТЬ» Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Ф.Мартона, керівник Ангеліна Рахманчик.
НОМІНАЦІЯ «F1»
І місце – зразковий аматорський ансамбль танцю «ТУРЯНСЬКА ДОЛИНА» відділу культури Перечинської райдержадміністрації, керівник Едуард Воронич.
ІІІ місце – аматорський танцювальний ансамбль «ГАКЛІРКА» Середнянського будинку культури, керівник Ольга Бобак.
НОМІНАЦІЯ «D1»
І місце – зразковий художній колектив України ансамбль танцю «ВЕСЕЛКА» обласного будинку культури профспілок, керівник – заслужений працівник культури України Людмила Петрецька.
І місце – народний художній колектив – ансамбль танцю «ТАНЦЮВАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ ДРУЗІВ» Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», керівник Євгеній Брежинський, педагоги-хореографи Анжеліка Пожо-Пришляк та Наталія Височан.
ІІ місце – танцювальний колектив центру творчого розвитку дітей та дорослих «ЗІРАТІ – ЗЕФІРЧИК» м. Ужгород, керівник Тетяна Ардельянова.
ІІ місце – ансамбль народного танцю «КАРІЧКА» Ужгородської дитячої школи мистецтв, керівники – заслужена артистка України Людмила Вайзер та Василина Синичка
ІІ місце – хореографічний колектив «БАРВИ ЗАКАРПАТТЯ» Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Ф.Мартона, керівник Емілія Васько.
ІІІ місце – танцювальна група народного аматорського ансамблю пісні і танцю «ДРУЖБА» Ужгородського районного будинку культури, балетмейстер-постановник Микола Мовнар.
ІІІ місце – танцювальний колектив «ЛІДЕР ДЕНС» Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 20 – ліцей «ЛІДЕР», керівник Наталія Фечо.
ІІІ місце – зразковий аматорський хореографічний колектив «СУЗІР’Я» Мукачівського центру дитячої та юнацької творчості, керівник Олена Ткач.
Колективи, які зайняли перші та другі місця у своїх номінаціях, будуть брати участь у регіональному турі VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, якій відбудеться у місті Львові 4–6 квітня 2020 року.
Обласний тур фестивалю-конкурсу проводився за підтримки Міністерства культури України, Закарпатської обласної державної адміністрації. Організатори – Національна хореографічна спілка України та ТС «Закарпатський обласний осередок Національної хореографічної спілки України». Особлива подяка заступнику голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ользі Травіній та директору Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Світлані Ганущиній за допомогу в проведенні обласного туру.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *