Депутати Закарпатської облради просять уряд вжити заходів для якнайшвидшого введення в експлуатацію пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош»

Депутати Закарпатської облради просять уряд вжити заходів для якнайшвидшого введення в експлуатацію пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош»

У ході роботи позачергової цьогорічної листопадової сесії депутати прийняли рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо відкриття пункту пропуску  «Велика Паладь – Нодьгодош», яке направили його до Кабінету Міністрів України та  народним депутатам України від Закарпатської області.

         У документі зазначається, що на цей час пункти пропуску на українсько-угорському кордоні визначені Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення, підписаною 04 травня 2012 року у м. Києві (далі – Угода про контроль прикордонного руху).

28 березня 2013 року у м. Будапешт прем’єр-міністри Угорщини та України підписали Декларацію наміру щодо комплексного розвитку автодорожніх пунктів перетину державного кордону між Угорщиною та Україною, згідно з якою сторони зобов’язались реалізувати низку заходів щодо розвитку мережі пунктів перетину кордону. Пунктом 4 Декларації визначено у термін до 31 грудня 2014 року передати в експлуатацію три нових контрольно-пропускних пункти в місцевостях, серед яких і Nagyhódos (Нодьгодош) – Велика Паладь.

Здійснення контрольних процедур було передбачено на угорській стороні кордону. Угорська Сторона зобов’язується здійснити підготовчі роботи і побудувати інфраструктуру за власні кошти.

Згідно зі змінами до Кодексу Шенгенських кордонів від 2014 року є можливість спільного прикордонного і митного контрою між Україною та сусідніми країнами-членами ЄС.

24 листопада 2016 року в м. Будапешт Прем’єр-міністр України і Прем’єр-міністр Угорщини підписали Протокол про наміри щодо всебічного розвитку пунктів пропуску та інфраструктури па державному кордоні між Україною та Угорщиною. Згідно з пунктом 4 Протоколу Угорська Сторона проінформувала Українську Сторону, що вона завершила будівництво дороги між Нодьгодош-Велика Паладь, яка веде до кордону з угорського боку, і бере на себе витрати, пов’язані з введенням пункту пропуску в експлуатацію у першій половині 2018 року та розбудови інфраструктури прикордонного контролю з угорського боку.

З 18 по 19 жовтня 2017 року у с. Яноші Закарпатської області проходила зустріч експертів у складі Урядових делегацій України та Угорщини з питань запровадження спільного контролю та функціонування пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні. Сторони постатейно обговорили проект Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про внесення змін до Угоди про контроль прикордонного руху. Зокрема, узгоджено редакцію ст. 1 проекту, згідно з якою сторони домовились «Доповнити Угоду про контроль прикордонного руху Статтею 13А такого змісту: «Стаття 13А Спільний пункт пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Велика Паладь – Нодьгодош»…». Також було розпочато й постатейне обговорення  проекту Угоди  про прикордонний контроль у спільному місці.

     З метою створення необхідної інфраструктури для функціонування зазначеного пункту пропуску у 2017 році на українській стороні збудовано 11,5 км покриття частини автодороги М26 – під`їзд до  пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош».

Водночас Закарпатською митницею ДФС спільно з облдержадміністрацією проведено аерофотозйомку і наземну фотозйомку місцевості перспективного пункту пропуску з визначенням геодезичних даних та дорожнього сполучення. У подальшому, з метою вирішення питання щодо виділення земельної ділянки Закарпатській митниці ДФС під будівництво пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош», розміщення об`єктів митної інфраструктури та створення санітарних умов, заплановано здійснити заходи із розроблення детального плану території та виготовлення містобудівної документації. Для цього відповідно до Програми розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018–2022 роки, затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради від 22.02.2018 № 1065, передбачено фінансування у сумі 18,7 млн грн для облаштування сервісних зон біля пункту пропуску та 0,18 млн грн для розроблення документації з землекористування.

Разом з тим реалізація вищезазначених заходів із будівництва пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош», у тому числі землевідведення, виготовлення містобудівної документації, здійснення проектно-вишукувальних робіт потребує законодавчого врегулювання цього питання в контексті погодження проєкту Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення та проєкту Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в спільних пунктах пропуску через державний кордон.

З початком функціонування пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош» буде створено передумови до перерозподілу транспортного потоку, який наразі існує на митному посту «Вилок – Тісабеч» (перевантажений: по громадянах на 123%; по ТЗ на 176%) й частково «Лужанка – Берегшурань» (проходить реконструкція; завантаженість складає по громадянах на 97 %; по ТЗ 93%), які знаходяться на відставні відповідно 20 та 35 кілометрів. Зазначене матиме позитивний ефект для подорожуючих.

«Враховуючи викладене вище, депутатський корпус Закарпатської обласної ради звертається з проханням:

ініціювати внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в спільних пунктах пропуску через кордон / Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення, щодо відкриття пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош»;

внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012

№ 435 «Про затвердження переліку пунктів пропуску через державний кордон, в яких здійснюється переміщення товарів через митний кордон України», передбачивши у Переліку пункт пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош».

Просимо врахувати важливість порушеного питання та вжити відповідних заходів задля якнайшвидшого введення в експлуатацію зазначеного пункту пропуску», – наголошується у Зверненні.

Виконавчий апарат облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *