В Ужгороді вшанували українську писемність (ФОТО)

Найвищі досягнення людської думки, найглибші знання і найпалкіші почуття залишаються невідомими для людей, якщо вони не будуть ясно і точно оформлені у словах. В.О.Сухомлинський так розумів вплив мови слова на долю людини: «Слово-це найбільший різець, здатний доторкнутися до найніжнішої рисочки людського характеру. Словом можна створити красу, а можна спотворити її. Тож оволодіваймо цим різцем так, щоб з під наших рук виходила тільки краса.

мова

Щоб була ця краса гарнішою учні Ужгородського вищого комерційного училища під керівництвом вчителів, майстрів виробничого навчання вдосконалюють свій освітній рівень, залюбки відвідують гуртки художньої творчості. На належному рівні проводиться в училищі День знань української писемності. До нього учні старанно готуються: пишуть диктант, випускають стінгазети, проводять конкурси вивчають вірші з якими виступають перед вчителями, майстрами виробничого навчання та гостями.

Усім нам добре відомо, що єдине багатство, яке ніколи ніхто не вкраде, вогонь не знищить-це духовність. Без неї давно б уже засохли одвічні росяно-чисті карпатські джерельця народної творчості, солов’їна материнська мова, неповторна самобутня культура, народні традиції, звичаї. Бо ж тільки із хлібами духовними, як казав наш Великий Кобзар, «не вмирає душа наша, не вмирає воля».

До Дня української писемності в училищі вперше проведено огляд-конкурс з декламування Шевченківських поезій в рамках святкування 200-річного ювілею Т.Г.Шевченка. Приємно, що цього забажали самі учні, ідею радо сприйняли викладачі мови. І не мало важливо-підтримало керівництво. Такий потужній потяг учнів до мистецтва прекрасного дав майстер-клас з художнього читання Шевченківських поезій, проведений в училищі до Дня працівника освіти в жовтні місяці.

Добротно обладнано бібліотеку училища, яка в підготовчий період відзначення ювілею Великого Кобзаря перевтілилася в Шевченківську світлицю. Де, окрім так званих обов’язкових підручників представлені багатотомні твори Шевченка. Ентузіастами училища, поціновувачам творчості Шевченка зібраний фольклорний матеріал, який сприяє відображенню шевченківського духу.

Слово-джерело щастя. Слово Великого Кобзаря устами конкурсантів в День української писемності в Ужгородському вищому комерційному училищі звучало піднесено, величаво та гордо, випромінювало щастя і красу.

Завідуюча бібліотекою УВКУ КНТЕУ              Світлана Петренко              

мова2       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.