В Ужгороді вшанували пам’ять жертв політичних репресій

В Ужгороді вшанували пам’ять жертв політичних репресій –
квіти та запалені лампадки до пам’ятного знаку сквері Героїв Майдану поклали сьогодні керівники краю та міста, представники крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, члени їхніх родин, Крайового товариства “Просвіта” духовенство ПЦУ, містяни.
Пам’ять усіх людей, які загинули або зазнали тортур і ув’язнення в таборах через політичні переконання, які були знищені радянською репресивною машиною, вшанували хвилиною мовчання та молебнем.
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
На жаль, нащадки тоталітарного комуністичного режиму намагаються сьогодні повторити геноцид українського народу. Тому важливо вистояти в нашій битві зараз.
Ми завжди пам’ятатимемо про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *