Letyshops

В Ужгороді відзначили захисників шахти “Бутівка” ексклюзивною нагородою (відео)

В Ужгороді відзначили захисників шахти “Бутівка” ексклюзивною нагородою (відео)

З нагоди 98-ї річниці з дня заснування найстарішої організації краю – Закарпатського товариства “Просвіта” в Ужгороді пройшли урочисті заходи, під час яких було здійснено нагородження медаллю «За оборону шахти Бутівка» захисників легендарного оборонного рубежу.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова товариства “Просвіта” Павло Федака, він привітав присутніх і зазначив, що підтримка захисників України є пріоритетним напрямком “Просвіти” у цей нелегкий для України час. З цією метою “Просвіта” долучилася до ініціативи “Української асоціації інвалідів АТО” по створенню ексклюзивної нагороди для захисників шахти Бутівка. В дизайні медалі присутні червоно-чорні кольори – це данина загиблим бійцям “Правого Сектору”, які віддали життя обороняючи шахту.

Почесний голова “Просвіти”, доктор історичних наук Федака П.М. наголосив на тому, що організація з моменту утворення у 1920 році стояла на сторожі українських національних інтересів і такою залишається до сих пір. Старійшина вручив ветеранам АТО підполковнику Миколі Журавльову (позивний Дніпро) та Вячеславу Харченко (позивний Че Гевара) календар-альманах “Просвіти”, у якому є розповіді про діяльність цих воїнів.

Ініціатор заснування ексклюзивної нагороди учасник бойових дій на Сході України Вячеслав Харченко (Че Гевара) повідомив, що причиною заснування нагороди стала незрозуміла байдужість командування по відзначення оборонців рідної землі. Адже жоден з бійців 2-ї роти 15 батальйону, яка 10 місяців боронила стратегічний об’єкт, не отримав державної нагороди, зате штабні “щурі” їх справно отримували.

Взяти участь у нагородженні приїхав зі столиці колишній перший заступник військового комісара Закарпатської області, підполковник Микола Журавльов, який зараз навчається на “генеральському” факультеті Національного університету оборони України. Військовий зазначив, що жоден з солдат, які обороняли Україну не повинен бути забутий і традиція, яку започаткувала “Української асоціації інвалідів АТО” є гідною наслідування.

Воїни з 15 ОГПБ та НВР «Правий Сектор» з гордістю отримали заслужені нагороди. За легендарного командира 2-ї ударно-штурмової роти “Фагота” нагороду отримали дружина та донечка.

Відео каналу Тиса-1

/

 

/

 

 

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *