В Ужгороді відзначили 80-річчя від дня народження літературознавця Дмитра Федаки (1940-2016)

В Ужгороді відзначили 80-річчя від дня народження літературознавця Дмитра Федаки (1940-2016)
Рідні та близькі прийшли помолитися за його світлу душу до Ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального греко-католицького собору та відвідали його могилу.
“Думаю, що на часі заснування щорічної літературної премії імені Дмитра Федаки за кращу книжку Закарпаття”, – зазначив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Павло Федака, племінник Дмитра Федаки.
Закарпатська обласна наукова-бібліотека також відгукнулася на цю подю:
“Сьогодні відзначається 80-річчя від дня народження відомого краянина, літературознавця Дмитра Михайловича Федаки (1940-2016).
Понад двадцять років редагував Дмитро Михайлович книги у Всеукраїнському видавництві “Карпати”. Завдяки його старанням побачили світ твори С.Пушика, П.Скунця, І.Чендея, В.Колодія, В.Вароді, В.Ігната, В.Кохана, Д.Кешелі, В.Густі та інших відомих авторів, які представляють сучасну українську літературу. Особливе місце у творчому доробку науковця посіла підготовка видань багатотомної тематичної серії “Бібліотека “Карпати”, а згодом “Народної бібліотеки”, яка потішила сучасних читачів творами Юрія Станинця, Марка Бараболі, Олександра Духновича.
У ВАТ “Видавництво “Закарпаття” Дмитро Михайлович започаткував унікальну серію книг “Письменство Закарпаття”.
Дмитро Михайлович, невтомно досліджував і популяризував українську літературу Східної Словаччини, його стараннями читачі ознайомились з творчістю І.Яцканина, І.Галайди, В.Дацея, І.Мацинського, Ф.Іванчова та інших провідних письменників цього краю.
Нашою бібліотекою підготовлено грунтовний бібліографічний покажчик “Дмитро Федака” (до 80-річчя від дня народження) із серії “Культура краю в особах”, який незабаром вийде друком у видавництві TIMPAN”I.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.