В Ужгороді відзначать День злуки

 22 січня 2014 року в усіх містах України проходитиме ряд святкових заходів, приурочених до річниці Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їх національної самоідентифікації та важливою складовою процесу становлення політичної нації. Він надав завершеної форми самостійній українській державі, існуючій і нині, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

22 січня

Найважливішою частиною урочистостей традиційно стає акція “Живий ланцюг”, метою якої є символічне об”єднання синів і дочок однієї Української землі під національною символікою.

Осторонь не залишається і Закарпаття.
СПО «Карпатська Січ» підтримує побратимів із молодіжного крила партії “Удар”, яке організовує акцію, та запрошує всіх небайдужих, свідомих своєї історії та культури закарпатців долучитись до створення “живого ланцюжка”. Програма заходів наступна :

9.15 – 10.30 – наукові читання, приурочені 95-річчю проголошення Акту про об”єднання УНР та ЗУНР в соборну Україну
(м. Ужгород, вул. Гойди, 4, малий актовий зал Карпатського університету ім.Августина Волошина)

10.30 – 10.45 – перехід до пам”ятника жертвам політичних репресій в Україні

10.45 – 11.15 – покладання квітів та запалення свічок біля пам”ятника жертвам політичних репресій в Україні. Заупокійна літія.

11.15 – 11.30 – перехід до пам”ятника президенту Карпатської України, герою України Августину Волошину

11.30 – 12.00 – покладання квітів до пам”ятника президенту Карпатської України, герою України Августину Волошину

Збір “Карпатської Січі” (можуть приєднуватись і не січовики) відбудеться о 8.45 біля пам”ятника жертвам політичних репресій (навпроти МВС). Звідтам разом йдем на наукові читання.

Українці! Пам’ятайте : “Україна не ділиться на Схід і Захід. Є лише совок і несовок”.
Ми – єдині. Ми – діти однієї Батьківщини. Ми маємо спільну історію та культуру. Вийдім 22 січня на вулиці міста та покажімо свою соборність.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *