В Ужгороді відродили “Срібний Дзвін” (ФОТО)

Воно й насправді так — чудовий конкурс творчої зміни молодих музикантів, вокалістів і майстрів образотворчого мистецтва відродився.

ДЗВІН 1

А до цього він щорічно проводився з 2000 до 2008 року включно. Хто спричинив це приємне відродження в складний для нашого суспільства час?.. Ці люди минулого вівторка зібралися перед представниками мас-медіа. Маю на увазі  потужного молодого директора обласного фонду «Срібний дзвін» Дмитра Маніцу, а також методиста управління культури Закарпатської ОДА Вікторію Фролову, керівника власне конкурсу Лідію Маніцу та співорганізатора фестивалю з місцевої телерадіокомпанії Наталію Шпак. Допомагають у цьому не словом, а ділом знаний підприємець і хороша людина Микола Жолтані з обласного центру та керівництво готелю «Закарпаття», що забезпечить проживанням за пільговими цінами на своїх гостинних житлових площах.
А музиканти та вокалісти покажуть себе за планом у першій декаді квітня, «образотворці» — восени. Найперше ж посприяло поновленню конкурсу, на думку Л.Маніци, продовження тісних взаємин із постійним головою журі попередніх появ «Срібного дзвону» — знаменитим композитором, котрий народився в Сваляві, Євгеном Станковичем. Узагалі в журі понад два десятки осіб, що забезпечує об’єктивність конкурсу (за кінцеву оцінку береться середня, тобто підкупити будь-кого не має жодного смислу). Цінним є те, що юний музикант чи вокаліст не лише відкривається для дальшого поступу, але й має надалі великий дієвий план свого зростання. Воно й не дивно, коли поряд із Є.Станковичем є велика співачка сучасності Гізелла Ціпола, інші артисти з великим творчим і педагогічним досвідом.
—Для Закарпаття цей конкурс дуже престижний, — мовила Вікторія Фролова. — Адже академічний спів трохи поступився в Україні популярному співу. Але саме в нас він відроджується, що радує. Добре, що в назві закладене і друге найменування нашої  області — Срібна Земля. Цьому загалом посприяла вибудувана в нашому краї мережа повної музичної освіти, чим похвалиться далеко не кожен регіон.
У відродженому конкурсі, повідомляє Наталія Шпак, мають узяти участь Україна, Словаччина, Польща, Росія, Білорусія, Росія, а, можливо, й Прибалтика та Молдова.
З обласного бюджету виділяється на проведення цього форуму творчої зміни 100 тисяч гривень. Досі, звісно ж,  запрошуються меценати. Віриться — вони будуть з’являтися до початку конкурсу, який почнеться 1 квітня. А потім завершиться гала-концертом 10 квітня у великому залі Закарпатської обласної філармонії. Там буде вручена головна нагорода — особистий приз Євгена Станковича. Іншими призами будуть цікаві поїздки в Угорщину,  Бельгію, Словаччину.
Василь ЗУБАЧ.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *