В Ужгороді відкрили фотовиставку «Війна за Мир»

виставка229 жовтня в Ужгороді в Центрі словацької культури відбулося відкриття фотовиставки «Війна за Мир». ГО «Закарпатська громада» разом з ГО Культурно-освітня організація «Матіца словенська» в Україні, Всеукраїнською молодіжною організацією «Сокіл» та ГО «Словацько-український центр партнерства», об’єднали свої зусилля для того, щоб показати життя та боротьбу добровольців, зокрема бійців окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» у складі 93-ї механізованої бригади ЗCУ, за територіальну цілісність України.

Відкрили фотовиставку голова ГО Культурно-освітня організація «Матіца словенська» в Україні Йосип Йосипович Гайніш, Генеральний консул Словацької Республіки в Україні пані Янка Бур’янова, голова ГО «Закарпатська громада» Борис Кондратюк та начальник відділу національностей і релігій Закарпатської ОДА Салай Юрій Юрійович. Після емоційних та водночас лаконічних виступів, всіх присутніх запросили до перегляду світлин чотирьох українських фотографів, добровольців «Карпатської Січі» – Алли Федорченко, Мирослава Мисли, Ірини Цвіли та Вікторії Пришутової. Також, окремі кадри були взяті з відеотеки Карпатської Січі. На понад 60-ти знімках зображена півторарічна буденність захисників України. «Ця виставка мені показала, що роблять воїни у вільну хвилину, що читають бійці. Як там, на передовій, насправді є, яке в наших героїв оснащення та як їм живеться», – поділилася своїми спостереженнями 11-річна Емілія Бровді. Всі роботи, представлені увазі відвідувачів, було відзнято з бойових позицій українських військових біля Донецького аеропорту.

Завдяки плідній співпраці ініціаторів та партнерів проведення фотовиставки «Війна за Мир» після ужгородців світлини матимуть змогу переглянути наші західні сусіди в Словаччині.

«Висловлюю щире сподівання й побажання, аби це була остання виставка, на якій зображена війна в Україні. Нехай наступного разу ми зустрінемося, щоб спільно порадіти миру та відбудові Донбасу», – завершила свій виступ Генеральний консул Словацької Республіки Янка Бур’янова. Тож не забуваймо, що байдужістю українського Заходу до подій на Сході України, ми віддаляємо настання миру в цілій країні.

«Війну за Мир» можна переглянути протягом наступних двох тижнів в Ужгороді у Центрі словацької культури за адресою вул. Жупанатська, 10.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *