Rozetka UA

В Ужгороді відбувся майстер-клас з гончарства від Рустема Скибіна

В Ужгороді відбувся майстер-клас з гончарства від Рустема Скибіна

Відомий кримськотатарський кераміст, член Асоціації кримськотатарських художників, відвідує Ужгород в рамках кримських дискусій.

Напередодні на набережній Незалежності містяни та гості Ужгорода мали нагоду не тільки побачити, як працює майстер в автентичній і незвичній техніці, а й самі спробувати попрацювати з глиною. Відчуття дуже цікаві а сам процес роботи з глиною таки відрізняється від звичного гончарного кола. Тут коло з дубового щита розміщують на землі, розкручують його палицею, працюючи при цьому навколішках, надихаючи кожен виріб частинкою себе.

Рустем Скибін відомий не тільки в Україні, а і за кордоном. Чоловік зберігає та відтворює традиційні технології побутової гончарної кераміки, та створив свій власний стиль розпису керамічних виробів кольоровою емаллю.

Ужгород митцю неабияк сподобався, Рустем зазаначив, що місто є камерним, і де б ти не зупинився, завжди хочеться присіти і випити горнятко чаю.

Нагадаємо, 30 та 31 липня в Ужгороді вперше відбуваються кримські дискусії, літературні читання та майстер-класи у рамках культурно-соціального проекту «Кримський дім об’єднує серця».

Сьогодні о 18.00 годині в атріумі ОДА відбудеться дискусія «Крим та Закарпаття: бачення майбутнього». Спікери: Антон Наумлюк – журналіст «Радіо Свобода», Таміла Ташева – правозахисниця, громадська діячка, волонтерка, співзасновниця громадської організації «КримSOS», Андрій Любка – український поет, прозаїк, есеїст, колумніст та перекладач. Модерує: Алім Алієв – громадський активіст та програмний директор Кримського Дому, співзасновник громадської організації «Крим SOS».

Також відбудуться літературні читання та презентація першої українсько-кримськотатарської антології «Кримський інжир» за участі літературної менеджерки, письменниці Анастасії Левкової та поетеси Роксолани Жаркової.

Проєкт «Кримський Дім об’єднує серця» організовує платформа «Кримський дім» за підтримки Українського культурного фонду.

“Метою проекту є сприяння взаємному пізнанню українцями один одного задля популяризації культурного розмаїття України, стимуляції міжкультурного діалогу в Україні та підтримки його розвитку на регіональному та національному рівнях. Ми будемо знайомити жителів різних міст з культурою кримських татар та актуалізовувати питання Криму та корінного народу у ході дискусій”, – зазначають організатори.

prozahid.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *