В Ужгороді шалений попит на послуги банківських скриньок

сейфПро це “Трибуну” інформує фінансовий експерт Інна Конар.

Разом із знедоленням українського народу, обесціненням уже в 3.5-и рази гривні, значним зниженням купівельної спроможності населення, скороченнями роботодавцями персоналу, масовим припиненням діяльності бізнесу, міграціями біженців, багато з котрих в однин день остались голі-босі, втративши усе роками нажите-зароблене важкою працею, активізувалась і усяка нечисть. Пограбування помешкань ужгородців перетворилось на справжну наростаючу напасть. Кожний тиждень тільки й чуєш про нові крадіжки.

Так нещодавно в усіх закарпатських ЗМІ описувалось збройне пограбування із тортурами в с.Сторожниця. Врятувала житття постраждалому та його 3-хрічній доньці тривожна кнопка, котру він устиг нажати. Між прибувшими на місце виклику охоронцям та грабіжниками зав’язалась перестрілка. Одному з останніх вдалось втекти.

Наприкінці минулого року постраждала від злодіїв квартира поблизу міськрайонного суду, що належить доньці одного із закарпатських олігархів, котрий має відношення до партії Батьківщина, яку злодії почистили серед білого дня, залізши в помешканя через скляну частину балконних дверей. А от виносили пограбоване уже чинно, через вхідні двері в сумках-чемоданах.

Приблизно в той же час сталась аналогічна трагедія по вул.Добролюбова, де з квартири, що знаходиться на 2-му поверсі обкомівського будинку і належить працівнику митниці, поки дружина робила покупки в ТЦ Дастор, на очах сусідів-пенсіонерів зловмисники обчистили квартиру і навіть поцупили сейф, в котрому зберігалась зброя.

Особливо розкошували злодії під час новорічних свят. Власнику сітки аптек в м.Ужгород встигли обікрасти квартиру в ніч з 6-го січня на 7-ме, поки він знаходився в гостях у матері. Шукали гроші: покололи паркет, мебель, все перевернули. Винесли усю готівку, якісь там коштовності, а от техніку (новий ноутбук, планшет тощо) не взяли. Цікаво, що грабіжники ювелірно вирізали скло на балконі, а потім навіть назад вставили, так що аптекар спочатку і не зорієнтувався, яким чином потрапили злодії в приміщеня.

Постраждала тоді ж і квартира одного високопосадовця, котрий мешкає на Київській набережній неподалік будівлі ОДТРК Тиса. Там винесли усе, що тільки мало хоч якусь цінність.

Про пограбування квартир пересічних ужгородців, розповідає жителька багатоповерхового будинку на вул.Минайській, котрий розташований неподалік СК Юність: “У нас та в сусідніх будинках в тиждень стається в середньому по дві квартирні крадіжки”.

Наявність охоронного обладнання в помешкані, тварин, інколи навіть і людей не зупиняє зловмисників. Варто згадати пограбування будинку колишнього ужгородського обласного прокурора Петруні Анатолія, що трапилось на Пасху декілька років тому: ані високий паркан, ані сигналізація та відеокамери (перерізали дроти через сусідні садиби), ані злі пси, котрих злодії накормили отруєним м’ясом, не стали перешкодою.

Багато заможніх ужгородців почали звертатись до фінансових установ з ціллю аренди сейфових скриньок. Ціни на такі послуги одразу взлетіли у 10-20 разів. Більше того, не зважаючи на те, що Банки постійно закуповують та встановлюють нові сейфи зі скриньками, попит переважає пропозицію і мають місце навіть віртуальні черги, бажаючих забронювати скриньки.

А поки що простим мешканцям Закарпаття варто бути більш обачними:
1) приймати гостей за межами свого житла;
2) бути обережними в соцмережах, при спілкуванні з друзями-знайомими та не надавати їм зайвої інформації про свої статки, покупки, дорогі подорожі, розваги, накопичення;
3) не провокувати зловмисників своїм розкішним одягом, дорогими аксесуарами, ювелірними прикрасами – та й не на часі це тепер, move ton;
4) при фінансовій можливості не економити на охоронних засобах та послугах відповідних фірм;
5) аби не ризикувати життям та здоров’ям свої домочадців, рідних, варто не зберігати дома ціності. Для цього є ті ж банківські скриньки, поточні та строкові депозити.

Варто бути обачним і враховувати, що справжні злодії прекрасно знають людську психологію та звички, тому надіятись, що ви зможете обдурити їх якомось “ноу-хау”-сховком, це уподоблюватись страусу, котрий зарив голову у пісок, рятуючись від небезпеки.

Береженого Бог береже!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *