В Ужгороді розгорнули масштабну виставку до Дня Художника

В Ужгороді розгорнули масштабну виставку до Дня Художника

Живопис та скульптуру представили 4 жовтня в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая.

Приурочили вернісаж до Дня художника. Ця виставка є частиною презентації творчих напрацювань закарпатських митців. Другу половину експозиції відкрили в галереї «Ужгород» – там до уваги глядачів графіка та декоративно-прикладне мистецтво.

Формували експозицію таким чином, аби глядач отримував естетичну насолоду від самого лише перебування серед робіт: зважали на кольорові рішення, новизну в роботах, шукали цікаві задуми й розкриття тематики.

«Виставка представляє все жанрове розмаїття сучасного закарпатського живопису. Зокрема, тут представлені пейзажі, фігуральні композиції, портрети, натюрморти, абстракція, сучасне мистецтво з усіма -ізмами. Ми й хотіли показати такий своєрідний зріз – усе, що маємо на сьогодні», – каже голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма.

Свої напрацювання представили й світила закарпатської школи живопису – народні й заслужені художники, і їхні молоді, але талановиті колеги по пензлю.

Загалом виставка налічує близько сотні робіт різних авторів. Що цікаво, навмисно добирали тільки по одній роботі від кожного автора, тож не всі пропоновані роботи увійшли до експозиції.

Голова секції живопису ЗОНСХУ Василь Вовчок зауважує: «Ми прагнули показати якість, високий рівень, а тому ретельно добирали роботи в експозицію. Поруч із представниками старшого покоління гарні результати демонструють і молоді художники. Найцікавіше для нас – простежувати самим і показувати глядачам, як зберігається та розвивається лінія, закладена основоположниками закарпатської школи живопису. Гадаю, нам вдалося продемонструвати серйозний підхід та чималий потенціал наших митців».

У ході виставки відбудеться відбір робіт номінантів на обласну премію ім. Й. Бокшая та А. Ерделі.

Експозиція буде діяти щонайменше 2 тижні.

Текст: Ксенія Шокіна, Фото: Роберт Довганич,
Фундація розвитку закарпатського мистецтва


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.