В Ужгороді проходить міжнародна наукова конференція „Словакістика в Україні”

словакУпродовж 6 – 8 травня 2014 року в Ужгороді триває робота Міжнародної наукової конференції „Словакістика в Україні”, присвяченої 20-літтю словацького відділення Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет”. У роботі конференції беруть участь викладачі вищих навчальних закладів Пряшева, Братіслави, Трнави, Загреба, Києва, Львова, Рівного, Кіровограда, Дніпропетровська.
Під час урочистого відкриття завідувач кафедри словацької філології, доктор філологічних наук, професор С. М. Пахомова ознайомила присутніх із досягненнями та науковими здобутками кафедри, яка нині входить до списку ВАК як провідна наукова установа спеціальності 10.02.03 – слов’янські мови. Колектив кафедри досліджує тему „Актуальні проблеми сучасної славістики”, співпрацюючи з науковцями Києва, Львова, Братислави, Пряшева та Банської Бистриці. Кафедра має високий науково-педагогічний рівень: всі без винятку викладачі мають наукові ступені та вчені звання. Тут створено необхідні умови для якісної підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів, які обрали своєю спеціальністю словацьку мову та літературу, що дозволяє їм за умов сучасного безробіття влаштовуватися на роботу за спеціальністю – вони працюють у школах, університетах, гімназіях, в адміністративних установах, на телебаченні, у консульстві тощо.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися декан філологічного факультету, доцент Г.В. Шумицька, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, заступник начальника управління – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації О.С.Довганич, колеги з університетів Словаччини.
Програмою передбачено також проведення секційних засідань з актуальних питань сучасної словацької мови: „Словацька мова в синхронії і контактах”, „Словацька мова на слов’янському фоні”, „Словацька література в часовій рефлексії та зв’язках”.
Крім обговорення теоретико-наукових питань розвитку і функціонування словацької мови, учасники конференції матимуть змогу поспілкуватися з носіями словацької мови, які проживають на Закарпатті, ознайомитися з умовами проживання національної меншини словаків нашого краю.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *