В Ужгороді проходять 16 днів проти ґендерного насильства

В період з 25 листопада по 10 грудня на території міста Ужгорода, як і по всій Україні, проводилася Міжнародна акція «16 днів проти ґендерного насильства». Ця кампанія була започаткована ще у 1991 році першим Інститутом жіночого глобального лідерства. З року в рік вона стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання ґендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім’ях ніколи не втратять своєї актуальності.

Мета даної акції – привернути увагу громадськості до двох актуальних проблем: попередження насильства в сім’ї та торгівля людьми, а також активізація громадських об’єднань і державних установ із метою попередження насильства, захисту прав жінок та чоловіків в Україні.

– Насильство в сім’ї є однією з найгостріших та наймасштабніших соціальних проблем, – каже начальник Ужгородського міськвідділу міліції підполковник Євген Калитич. – Чимало жінок, дітей та інших членів сімей потерпають від моральних і фізичних знущань з боку домашніх тиранів. Нерідко потерпілі замовчують насильство над собою, забуваючи про те, що насильство породжує насильство, а безкарність – формує відчуття всемогутності у правопорушників.

Однією з основних функцій міліції – протидія та профілактика насильства в сім’ї. Проводячи роботу в цьому напрямку, дільничні інспектори та оперативники кримінальної міліції у справах дітей Ужгородського міськвідділу міліції, тісно співпрацюють із відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, службами у справах неповнолітніх місцевих державних адміністрацій та громадськими організаціями.

Міліціонери вживають заходи щодо попередження насильства в сім’ї: виявляють причини і умови, що сприяють його вчиненню, вживають заходи щодо їх усунення, беруть на профілактичний облік осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї та проводять виховно–попереджувальну роботу з ними, відвідують сім’ї, члени яких перебувають на профілактичному обліку, приймають та розглядають заяви про насильство в сім’ї, направляють жертв насильства до спеціалізованих закладів, а також виносять захисні приписи.
З початку поточного року працівники служби дільничних інспекторів міліції здійснили 216 виїзди на сімейні конфлікти, на правопорушників склали протоколи за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми), та притягнули їх до адміністративної відповідальності.

Працівники міліції в черговий раз наголошують: якщо Ви стали жертвою насильства в сім’ї, не приховуйте даний факт, звертайтеся у відповідні соціальні служби або в правоохоронні органи, де Вам нададуть кваліфіковану як правову, так і психологічну допомогу.

Діана ДОРОГІЙ,
Ужгородський МВ УМВС

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *