В Ужгороді презентували “Літопис неврології Закарпаття” до 100-річчя від дня народження видатного лікаря Дмитра Снігурського

В Ужгороді презентували “Літопис неврології Закарпаття” до 100-річчя від дня народження видатного лікаря Дмитра Снігурського

У ректораті УжНУ відбулася передпрезентація «Літопису неврології Закарпаття» – видання, присвяченого 100-річчю від дня народження видатного лікаря, організатора неврологічної служби на Закарпаті, викладача УжДУ Дмитра Снігурського.

Захід пройшов у затишній родинній атмосфері: добрим словом видатного невролога згадували родичі, друзі, колеги та пацієнти.

Дмитро Снігурський — лікар-невролог, заслужений лікар України, завідувач неврологічного відділення Ужгородської обласної клінічної лікарні, обласний невролог Закарпатського облздороввідділу, багаторічний голова обласного науково-практичного товариства невропатологів і психіатрів, викладач медичного факультету Ужгородського державного університету, почесний громадянин міста Ужгорода. Завдяки йому дослідження в галузі неврології на Закарпатті вийшли на новий рівень. Окрім того, що він був досвідченим практиком, врятував життя не однієї людини, займався й науковою роботою, багато уваги приділяючи клінічним дослідженням.

«Видання присвячене видатному лікареві-неврологу, організатору неврологічної служби в Закарпатській області, почесному громадянину міста Ужгорода – Дмитру Олександровичу Снігурському, а також кожному неврологу, котрий працював чи працює сьогодні, виконує свою щоденну буденну працю, діагностує, лікує та займається профілактикою нервових захворювань…» – сказано у передмові до видання.

Презентував книгу завідувач неврологічного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака Олександр Пулик. Перший розділ видання присвячено постаті Дмитра Снігурського, другий – розвитку неврологічної служби на Закарпатті. У праці висвітлено життєвий та професійний шлях багатьох неврологів Закарпаття. Цікаво, що як і в кожному літописі, всі розділи починаються зі слів «Літа року…»

Однією зі співавторок книги стала провідна спеціалістка медичної бібліотеки Обласного медичного інформаційно-обчислювального центру Наталія Вакула, котра випустила серію книг про життя видатних медиків Закарпаття. Не одну свою працю вона присвятила непересічній постаті видатного невролога.

Директор інформаційно-видавничого центру Василь Ільницький анонсував повнотиражний вихід книги в найближчому майбутньому.

Лікар Іван Ігнатович з глибокою повагою відгукується про роботу наставника. Вважає, що видання книги є важливим: «Минулого, яке не зафіксоване, немає. Тому мусимо берегти пам’ять про цю велику людину не тільки у власних спогадах, але й зафіксувати їх у такого роду виданнях». Іван Ігнатович відзначив також, яку знакову роль відіграла у житті його вчителя родина. Сам Дмитро Снігурський одружений не був, але родина його брата Валентина завжди була з ним: «Головні риси цієї родини – чесність та порядність. Схиляю голову перед всіма Снігурськими та пишаюся знайомству з ними».

Вже учень пана Івана – завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії при УжНУ, Михайло Орос відзначає, що молоді практики у сфері неврології на Закарпатті мають хороший спадок і ґрунтовні напрацювання у цій сфері.

На родинну зустріч завітала і художниця Надія Черній, дружина Йосипа Чернія. Саме пензлю її чоловіка належить яскравий портрет лікаря Снігурського.

Про співпрацю з колегою згадував і видатний кардіолог Закарпаття Михайло Фатула. Він також згадав кілька знакових епізодів з їх професійного життя, а також останні дні Дмитра Снігурського. Серце видатного лікаря перестало битися 19 грудня 1999 року, так і не дочекавшись третього тисячоліття, повідомляє медіа-центр УжНУ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *