В Ужгороді презентували акцію «Все Закарпаття читає дітям»

В Ужгороді презентували акцію «Все Закарпаття читає дітям»
2 жовтня, у відкритому офісі Ужгорода в рамках магічного фестивалю-ярмарку “Книга-фест” відбулася акція «Все Закарпаття читає дітям», яку презентувала заслужений працівник культури України, доцент, директор УжІКіМ Наталія Шетеля.
Найперше вона подякувала організаторам і натхненникам цього унікального фестивалю, якому передував “Ужгородський книжковий Миколай», що відтак став улюбленим святом як для дорослих, так і для дітей.
Та реально привернув увагу до книговидавничої справи нашого краю.
На зміну цьому чудовому проекту прийшла виставка-ярмарок “Книга-фест”, яка радує нас уже вдесяте. «У рамках цього традиційного фестивалю закарпатського книговидання маю честь презентувати оригінальний, амбітний проєкт «Вся Україна читає дітям», – наголосила Наталія Ігорівна та розповіла історію його зародження.
Стартував він у Польщі під назвою «Вся Польща читає дітям» з ініціативи Ірена Кожмінської, президента фундації «Вся Польща читає дітям».
Відтак його активно підхопила Європа, а згодом – наша Україна. За його реалізацію в Україні взявся Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва.
Мета проекту – популяризація книги та поширення ідеї раннього читання дітям.
«Я цілком підтримую експертів, які дійшли висновку, що, подружившись із книгою змалку, діти неодмінно виростуть порядними, розумними, цікавими й успішними людьми. І однозначно відтак розбудовуватимуть своє життя та рідну і Україну на гідному рівні», – далі мовила Наталія Шетеля, додавши, що в європейських країнах ця програма отримала потужну державну підтримку.
В Україні, на жаль,- затяжна війна, пандемія, інші виклики.
Тож нам необхідно винаходити джерела і можливості підтримати цю оригінальну ідею, яка допоможе через письменство підносити молоде покоління до висот, на які воно заслуговує.
У Закарпатті над цим проєктом працюють відомі, талановиті майстри пера – Галина Малик та Олександр Гаврош. Наскільки все ім удається – про це детальніше відтак й розповіли вони.
А Наталія Ігорівна, будучи фахівцем у галузі психології, підтвердила, що читання дітям уголос справді краще сприяє розвитку мовлення дитини, ніж діалог із дитиною. Адже «у діалозі ми використовуємо в основному слова побутового вжитку, а в читанні ти доносиш до дитини все розмаїття нашої прекрасної мови, «підтягуючи» її до генетичного коду нації,у якому- особливий зв’язок поколінь.
А діти швидко сприймають, розвиваються. І ці навички треба тренувати».
До речі, за дослідженнями фахівців, ті дітки, які навчилися читати скоріше, успішніше складають відтак, у 16 років, тести щодо інтелекту.
І це не єдина перевага паперової книги та іі читання. «Бо ж доки є книга, доти нема минулого», – наголосила Н.Шетеля.
Та побажала всім учасникам фесту реалізації творчого потенціалу, гідного визнання й пошани серед читачів.
На завершення розповіла про свої улюблені книги, родинну бібліотеку, в якій – різні книги, різних авторів.
Та, користуючись нагодою, Н.Шетеля запросила письменників краю у студію інституту, щоб разом із студентами та викладачами втілювати у життя такий важливий проект – “Все Закарпаття читає дітям”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.