В Ужгороді представили «Весну для скрипки”

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Щоб залишатися людьми, навіть у найважчі часи нам потрібна музика». Зустріч відбулася з нагоди запланованого на 19 березня концерту «Весна для скрипки, віолончелі та оркестру».

добош

Олександр Попович, прес-секретар проекту «Гірчичне зерно», під патронатом якого відбудеться концерт, розповів: «Ми вирішили допомогти своїм колегам, музикантам організувати концерт в Ужгороді. Вони рухаються у тому ж руслі, що і «Гірчичне зерно», яке працює не тільки на своїй території, але й для усього міста. Ми підтримуємо талановитих, творчих людей, які хочуть подарувати емоції нашим землякам, маємо і подальші наміри підтримки соціальних та громадянсько-спрямованих проектів. Щодо цього концерту, то займаємося промо, розповсюдженням квитків, афішами і закликаємо усіх прийти на концерт».
За словами О. Поповича, концерт планувався напередодні трагічних подій – домовилися виступати у середині лютого. Але оскільки у 20-х числах сталася біда, музиканти постали перед необхідністю змінити плани, дещо змінити репертуар та перенести концерт.
Сергій Добош, керівник мукачівського струнного оркестру, скрипаль-віртуоз, поет та есеїст зауважив: «Я не хотів би потрапити з нашим концертом до якоїсь стереотипної ніші. Перший стереотип – те, що музика не ідеологічна, чи то «мистецтво заради мистецтва». Я постійно розмірковував про це і прийшов до висновку: мистецтва не ідеологічного немає. Це певний світогляд, певна «пропаганда», адже кожен митець щось пропагує, висловлює свою позицію. Навіть композитор робить певні акценти, тобто вибудовує конкретну концепцію. Не кожен може це проаналізувати, але кожен відчує це серцем і переживе.
Другий стереотип – що це академічний класний концерт. Сам я дуже люблю класику, складну і глибоку музику. Але музикант не може жити у своєму коконі і штучно створеному світі, а класична музика створила свій штучний світ, до якого можуть потрапити лише наближені.
Також С. Добош розповів про досвід співпраці зі львівськими колегами Остапом та Ольгою Шутко, а також про досвід подачі струнної музики сучасній молодіжній аудиторії, яка, начебто, не звикла слухати класику. Будучи стипендіатом міжнародних програм (навіть королеви Іспанії), колись Остап Шутко вклав свої заощадження у те, щоб навчитися саме тому, як доносити мистецтво до людей, а не просто займатися ним, – каже С. Добош. «Вихід – полюбити публіку, полюбити ту більшість, яка, можливо, не любить ходити у філармонію, має стереотипи, що струнний оркестр – це нудно, складно і не цікаво. Треба знайти те, що буде точкою дотику з молоддю, середнім і старшим віком. І тому ми зробити, наприклад, кавер-версії сучасних популярних пропозицій (Адель, Майкл Джексон, Океан Ельзи)».
За словами С. Добоша, у програмі концерту є все – від радості і до найглибшої скорботи, щоб люди могли пережити катарсис: очищення через співпереживання. «Концептуально я не сприймаю тільки «розважалівку». Наш концерт наповнений найрізноманітнішими емоціями», – каже музикант.
Розіграш квитків на концерт також триває у Фейсбуці, на сторінці «Гірчичного зерна». Щодо реакції відвідувачів сторінки, Сашко Попович розповів: «Багатьом зараз просто «не до того», але ми хочемо сказати людям: перезавантажтеся, відволічіться. Від цієї хвороби, у якій перебуває наша країна, треба відпочити, відключити мозок. Дехто у такій ситуації просто напивається, але є кращий спосіб: послухати хорошу музику, надихнутися новою вірою у краще. Бо від таких подій, які тривають в останні місяці у нашій країні, приходить втома. Мозок і тіло потребує здорового відпочинку для продовження життя».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *