В Ужгороді організовують локацію «Унгвар стайл»

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів однієї з найцікавіших локацій на День міста в Ужгороді. Це локація «Унгвар стайл», яка розміщуватиметься у дворі музею Бокшая 24 вересня з 10:00 до 20:00.

Мета організаторів локації – актуальна для ужгородців: розкрити сучасний стиль міста. Про деталі розповів Євген Забарило, ГО “Культурна ініціатива Коло”: «Те, що ви побачите в музеї, це не будуть експонати, а будуть люди, які створюють продукт за допомогою свого інструменту – від кузні до мольберту, музичних інструментів, гончарного кругу, тату, квестів, фільмів і т.д. Має бути цікаво. Все це буде місцевий колорит, який, на жаль, більшість людей не бачать, бо триває світова тенденція використовувати «масмаркет». Щодо самих організаторів, то ми раніше не були знайомі, у нас нема спільних братів, кумів, а лише спільне бажання створити унікальний контент, з чудовою музикою, з гарними людьми, щоб дивувати. Тому що Україна зараз для всіх відкриття. Тому через формат культурної платформи намагаємося відкрити Україну світові. А Ужгород – це брама. Зустрічають, як кажуть, по вбранню. І ми хочемо показати унікальне вбрання з чудовою музикою, гарними людьми, цікавими речами».

«Ми вирішили створити квест, цього разу не дитячий, а дорослий. Маємо на меті, щоб кожен ужгородець відчув своє місто ще глибше. Обрали тему любов, вона вічна і прекрасна. Деталі – вже безпосередньо для учасників на старті. Скажу, що локація буде насичена «родзинками», як у кексі», – каже Олександра Кузнєцова, ГО “Фортеця”.

Євген Штайнер, промо-група “OUTSIDER” розповів про мистецьке наповнення локації. «Ми збираємо в одному місці людей, які мислять по-іншому, різноформатних людей. Вони є у місті, але не завжди можуть себе показати і ще не отримали великого визнання», – каже Євген Штайнер. – Також будуть художники, які поки що неімениті, але талановиті. І які не отримують достатньо уваги. Вони будуть створювати у День міста цікаву річ — панораму Ужгорода, але не просту а флуоресцентну. Місто не має подібної роботи, це буде перший такий пейзаж, який ми подаруємо місту. На сцені локації будуть представлені всі стилі: від synth-punk до електронних стилів музики. До цього часу такі напрямки були здебільшого в андеграунді».

Загалом завдання платформи, кажуть організатори,– розвиток нових індустрій, адже є багато нового і унікального в культурі. І багато можливостей себе реалізувати.

На локації також працюватимуть експерти, які розкажуть про мистецтво татуювання, що таке еко-стиль життя та про багато інших цікавих речей. Крім художників працюватимуть також чеканщик, коваль.

Наразі до участі у креативній локації «Унгвар стайл» зголосилося 80 учасників, але організатори кажуть, що прийом заявок не завершено, можна зголошуватися.

Вхід на локацію – безкоштовний. Ще буде чимало подарунків для тих, хто виграє у конкурсах та квестах.  Можливо буде невеликий сюрприз у вигляді афтепаті, яку  буде реалізовано у вигляді культурного перформенсу.

Шкода, кажуть організатори, що відпала можливість взяти машину з діджеєм, як планувалося, і зробити великий парад. Але цю яскраву ідею планують реалізувати при найпершій можливості.

Євген Забарило каже: «Ми хочемо заявити просту річ: Ужгород має чудові громадські простори, але вони зовсім функціонально не обладнані. Хто повинен створити стиль, дизайн цих місць? Є молодь, якій треба давати шанс реалізувати можливість. Тому ми робимо заявку і після дня міста будемо подавати проект: як має виглядати громадський простір –парк за музеєм Бокшая. Розробляємо арт-двір, таких ми плануємо зробити три по місту».
preska

Організатори “Унгвар стайл”: Ужгородська міська рада, ГО “Культурна платформа Закарпаття”, ГО “Культурна ініціатива Коло”, ГО “Фортеця”, промо-група “OUTSIDER” промо-група “VOICE”, “Olivye” House. Станіслав Гребенець “Olivye” House,

ГО “Екстремальні забіги Карпатами”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *