Сьогодні колективу Ужгородського міського перинатального центру заступник міського голови обласного центру Юрій Беляков та керівник міського відділу охорони здоров’я Мирослава Брецко представили нового головного лікаря – ним став Олег Юрійович Онопко, 1973 року народження, ужгородець, лікар акушер-гінеколог вищої категорії.
Фах медика Олег Онопко здобув в Ужгородському університеті, який закінчив у 1997 році. В Ужгороді проходив інтернатуру за спеціальністю акушер-гінеколог. З 2000 по 2010 рік працював лікарем акушер-гінекологом пологового будинку Мукачівської ЦРЛ, а відтак — у родильному відділенні Ужгородського міського перинатального центру. Дружина — юрист, разом виховують двох діток.
— Найперше завдання, яке ставлю для себе, — прокоментував пан Олег 7 днів, — налагодити стабільну роботу всього колективу міського перинатального центру. Оскільки Ужгородський перинатальний центр на Закарпатті є з 2010-го року єдиним закладом третього рівня надання допомоги за своїм профілем, щоб працювати ефективно, потрібно удосконалювати його матеріально-технічну базу, закуповувати сучасне обладнання для діагностики стану плода і під час перебігу вагітності, і під час проведення пологів. Також нам потрібно забезпечити гінекологічне відділення апаратурою для ендоскопічних хірургічних втручань. Ужгород, на жаль, нині єдиний обласний центр де такий вид лікування не застосовується у повному об’ємі.
Також Олег Юрійович ставить собі за мету розробити і впровадити міську програму репродуктивного здоров’я — така діє на загальнодержавному рівні. Це, за його словами, дало б змогу закуповувати за державний кошт украй потрібні сучасні ліки. Адже зараз, наприклад, один з препаратів, потрібних для запобігання передчасним пологам, коштує 8 тис. грн, а відомий куросурф, необхідний практично всім недоношеним діткам для початку функціонування легенів — 7 тисяч, тоді як зазвичай одноразово потрібні дві дози.
У перспективі, каже Олег Юрійович, сподівається домогтися забезпечення всіх необхідних медикаментів для всіх видів пологів, щоб родичі мам, які народжують, не змушені були починати із закупівель у комерційних аптеках. З огляду на те, що це таки реальність у більшості обласних закладів, можна сподіватися, що і в очікуванні народження нового життя, не треба буде нести з собою пакунок ліків.