В ужгородському скансені дітей-сиріт навчали писанкарству

В ужгородському скансені дітей-сиріт навчали писанкарству

Сьогодні в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся традиційний майстер-клас «Чарівний світ писанки», який вже кілька років поспіль організовують управління культури облдержадміністрації спільно зі Службою у справах дітей Закарпатської ОДА.
Про це повідомляє Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
У цьогорічному майстер-класі взяли участь близько 80 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, котрі виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Перечинського, Великоберезнянського, Виноградівського, Воловецького й Іршавського районів, вихованців притулку для дітей Служби у справах дітей Закарпатської ОДА (смт. Батьово) та Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Свалява).
В урочистому відкритті майстер-класу взяли участь начальник управління культури облдержадміністрації Фролова Вікторія Василівна, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Якімеліна Світлана Степанівна, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Коцан Василь Васильович, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Губаль Людмила Мар’янівна та мама-вихователька ДБСТ з Виноградівщини Карвацька Олександра. Всі вони бажали малечі святкового настрою, сімейного затишку, смачної паски та вдалих власноруч виготовлених писанок, які освятяться на Великдень й стануть оберегом хати.
Тонкощам писанкарства дітей навчали провідні народні майстрині області: вже згадувана Людмила Губаль, а також Марія Купар, Йожена Ільїна, Світлана Залуцька та Вікторія Симкович. Завдяки їм малеча мала змогу виготовити для себе писанку в різноманітних техніках: традиційна воскова, мальованки, крапанки, мотанки, декупаж. Кожна писанка, виготовлена під час майстер-класу, була неповторною, адже руки малечі вклали в неї свій настрій, натхнення, фантазії. У результаті кожен зміг створити свій шедевр писанкарства та відкрити для себе значення зображень і символів.
Всі учасники майстер-класу були нагороджені великодніми кошиками із солодощами та книгами. По завершенні майстер-класу на них чекала екскурсія ужгородським скансеном та святковий обід для родин з дітьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.