В Ужанському нацпарку ліквідували 5 загорань

В Ужанському нацпарку ліквідували 5 загорань

Весняна пора чудовий період року. Але нажаль з настанням стійкої посушливої погоди з усіх куточків України чути сумні інформаційні вісточки про підпали та масштабні пожежі в природних екосистемах. У 95 відсотках це навмисні підпали в більшості випадків з метою спалювання сухих органічних решток на присадибних ділянках, які примикають до природних екосистем та внаслідок недбалого поводження з вогнем.

Але так чи інакше в першу чергу це низький рівень екологічної свідомості населення. Винятком не є території природно-заповідного фонду. Зокрема тільки за останні 2 дні службі державної охорони Ужанського НПП довелось ліквідовувати 5 загорання на територіях, що примикають до насаджень Ужанського НПП, з яких вогонь в 2 випадках встиг перекинутись і території природно-заповідного фонду.

Не дивлячись на значний обсяг інформації протипожежної пропаганди про шкоду, яка завдається природі внаслідок підпалів, на фото понівечених вогнем тварин, на знищені поля та ліси про що майже кожного дня інформують в засобах масової інформації та майже на кожній другій інтернет-сторінці користувачі соціальних мереж «Homo sapiens» продовжують знищувати природу та самих себе.

Відповідно до ст.771 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Але слід також пам’ятати і про матеріальні збитки, які прийдеться сплачувати разом з адмінпротоколом, а це до прикладу на території природно-заповідного фонду:
– від 82 до 6066 грн. за кожне пошкоджене до ступеня припинення росту дерево (діаметром дерева у корі біля шийки кореня, від 10 до 50 см відповідно та по 192 грн. за кожний сантиметр діаметра понад 50 сантиметрів);
-66000 грн. (віком до 5 років) та 82500 (6-10 років) грн. за гектар знищених лісових культур;
– 33000 грн. (віком до 5 років) та 41250 (6-10 років) грн. за гектар пошкоджених лісових культур;
– 938 грн. за одну особину – зайця-русака, кролика дикого;
– 260 грн. за одну особину їжака звичайного, крота;
– 145 грн. за одну особину ящірки
– 730 грн. за одну особину гадюки звичайної та ін.
В такому випадку збитки завдані природно-заповідному фонду внаслідок підпалів навіть на незначних територіях можуть становити сотні тисяч гривень, що тягне за собою і кримінальну відповідальність для горе паліїв.
Надіючись на свідомість громадян, як ЛЮДИНИ РОЗУМНОЇ служба державної охорони Ужанського НПП вкотре закликає утриматись від підпалів сухої трави та інших органічних решток. Також в разі, якщо ви помітили вогонь (дим) в природних екосистемах просимо Вас негайно повідомляти за телефоном 101 та проінформувати працівників відповідних природоохоронних-науково дослідних відділень.

http://

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *