В Ульмі (ФРН) відбулася 20-а ювілейна маніфестація місцевої української громади

В Ульмі (ФРН) відбулася 20-а ювілейна маніфестація місцевої української громади

Учора, 6 липня в м. Ульм, що в Німеччині відбулася 20-а ювілейна маніфестація місцевої української громади, до якої з кожним разом додається все більше вимушених переселенців з України, які знайшли свій тимчасовий прихисток у місті на Дунаї, рятуючись від жахіть російсько-української війни. Слід додати, що ці мітинги в Ульмі проводяться на постійній основі, а організаторами їх є Всеєвропейський рух «Панєвропа» за активного сприяння мерії м. Ульм та його голови Ґюнтера Ціша.

Цього разу мітинг співпав у часі із проведенням у Двомісті, – як місцеві називають два міста, які розділяє Дунай, Ульм та Ной-Ульм, – Свята Дунаю, яке проводиться тут що два роки. У, так званому, Дунайському фестивалі беруть участь країни, через які протікає річка Дунай, і серед учасників уже 20 років поспіль є Україна. Зрозуміло, що цьогоріч Свято Дунаю проходить в українському ключі, де нашій Батьківщині відведена особлива роль і на обидвох берегах Дунаю майорить незліченна кількість українських стягів, а побачити перехожого у вишиванці стало тут буденним явищем.

Україна популярна серед місцевих німців, тут нашу Вітчизну усіляко підтримують, нам співчувають, а німці повсякчас збирають чи то кошти, чи гуманітарну допомогу для українців. На цьому наголосив також мер м. Ульм, Ґюнтер Ціш, якого до слова запросив модератор мітингу, найвідоміший представник місцевої діаспори Нестор Аксюк, який народився у Німеччині, але серце якого б’ється в унісон з Україною. Пан Ціш, який є великим симпатиком України, завдяки якому біженці з України почуваються в Ульмі надзвичайно комфортно, адже він є ініціатором різнобічної фінансової підтримки наших земляків, рішуче засудив агресивний напад росії на Україну, солідаризувався з українськими захисниками, що відстоюють європейські цінності, права і свободи громадян та висловив сподівання, що ця брутальна війна невдовзі закінчиться.

Відтак ведучий запросив до слова солістку Ульмівської опери, уродженку Сумщини Марину Зубко, із якою в режимі бліц-інтерв’ю поспілкувався на тему спогадів оперної співачки про Євромайдан, активною учасницею якого вона була. Як зойк обірваної струни прозвучав із сцени спогад Марини, яка тоді закінчувала столичну Національну музичну академію ім. Чайковського, про асфальт кольору крові на Майдані Незалежності 1 листопада після відомих подій, що спровокували Революцію Гідності, коли спецпризначенці Януковича безжально побили студентів на мирному протесті. Згодом талановита співачка заспівала відому пісню «Три поради», зворушивши публіку своїм винятковим сопрано і емоційним виконанням тужливої пісні. Глядачі довго не відпускали Марину зі сцени, скандуючи знову і знову: «Браво!»

У мітингу також прийняли участь й інші митці з України, що через воєнні дії на нашій землі опинилися в Німеччині. Зокрема, Сергій Іванчук, волонтер та оперний співак із Харківщини, та юний музикант із Києва Гліб Сарапій. А кульмінацією української маніфестації стала молитва «Отче наш», після чого маніфестанти виконали гуртом Національний гімн нашої великої держави.

Оксана Кузьмінська


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.