В українській розвідці розповіли про зв’язок спецслужб Росії з УПЦ МП

В українській розвідці розповіли про зв’язок спецслужб Росії з УПЦ МП

Голова СЗР заявив, що Кремль активно використовує російське православ’я в Україні для досягнення власних цілей

Українська розвідка заявила про загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом УПЦ МП. Про це йдеться в статті голови Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка у ZN.ua.

За його словами, йдеться про активізацію діяльності проросійських «козачих» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку.

Такі випадки фіксувалися, зокрема у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Голова СЗР заявив, що Кремль активно використовує російське православ’я в Україні для досягнення власних цілей.

«Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як “жорстку” (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як “м’яку” силу (вплив на уми вірян)», – заявив Кондартюк.

За його словами, на цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них.

Також, за словами Кондратюка, Росія несе для України військові, економічні й політичні загрози, намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою спецоперацій.

Фактично, йдеться про спроби розпалювання на території України «війни всіх проти всіх» і проведення на цьому тлі політично-диверсійної та/або силової операції зі зміни керівництва держави у середньостроковій перспективі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *